Ілюстративне фото
Ілюстративне фото politeka.net

МЗС: Рішення про безвіз для України планують передати на затвердження Раді ЄС 11 травня

Орієнтовно українці отримають безвіз у червні 2017 року

Рішення про запровадження безвізового режиму для України планують передати на затвердження Раді Європейського Союзу 11 травня. Як передає УНІАН, про це заявив під час засідання уряду перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко.

"26 квітня – це наступна дата, коли, скоріш за все, Комітет постійних представників ЄС підтвердить результати цього тріалогу європейської інституції по наданню Україні безвізового режиму. 11 травня, скоріш за все, це питання буде подано на ухвалення Раді ЄС. І найближчими датами, скоріше за все, 11-15, можливо, 18 травня, відбудеться підписання. Підписувати буде голова парламенту і мальтійське головування", – поінформував він.

За словами Пристайка, після цього кілька днів йде на публікацію ЄС цього документа.

Він також наголосив: "З моменту публікації через 20 днів, необхідних структурам ЄС, щоб привести у відповідність всі прикордонні регламенти, з цього моменту Україна офіційно набуде статусу країни, громадяни якої можуть перетинати кордони ЄС, точніше Шенгенської зони, без віз (орієнтовно у червні – 5.UA)", – зазначив він.

Як повідомляв 5.UA, 6 квітня 2017 року Європарламент підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні безвізовий режим. Після голосування в Європарламенті рішення має бути підтверджене на засіданні Комітету постійних представників країн-членів Євросоюзу (COREPER) з подальшим затвердженням Радою ЄС. Потім законодавчий акт має підписати президент Європарламенту і представник головуючої у ЄС країни (Мальта) з подальшою публікацією в Офіційному журналі ЄС. Рішення набуде чинності через 20 днів після публікації.

Очікується, що українцям мають скасувати візи для подорожей до країн-членів Євросоюзу (за винятком Великої Британії та Ірландії) у червні. Українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, зможуть подорожувати до країн ЄС на 90 днів у період кожних 180 днів, без права роботи.

Попередній матеріал
Українська армія піднялася на 8-ме місце серед армій Європи – Порошенко
Наступний матеріал
"Будьте пильними": у СБУ заявили, що РФ планує "травневі" провокації в Україні
Loading...

У МЗС пояснили, в якому випадку українці зможуть перебувати у ЄС без віз понад 90 днів

Стала відома дата розгляду асоціації Україна-ЄС у сенаті Нідерландів

У МЗС роз'яснили, чи діятиме для українців з Криму та ОРДЛО безвіз із Євросоюзом

У МЗС назвали країни, до яких зможуть подорожувати українці без віз

МЗС закликає українців утриматися від поїздок в Єгипет

МЗС: Використання Криму Росією для війни у Сирії загрожує безпеці Європи