МЗС РФ: аеропорт Донецька має перейти сепаратистам, які борються проти "злочинних дій" українських силовиків

  Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило офіційну заяву щодо ситуації в Україні.

  За словами російського дипломатичного відомства, аеропорт Донецька повинен бути переданий під контроль сепаратистів. А сили "ДНР" захоплювали об‘єкт лише для того, щоб припинити "злочинні дії" українських силовиків.

  Як ідеться в документі, українські військові з Донецького аеропорту "постійно обстрілювали мирне населення", в результаті чого "гинули жінки та діти".

  "Для припинення цих злочинних дій сили ДНР взяли аеропорт під свій контроль, однак українські війська, не рахуючись з жертвами серед цивільного населення, розгорнули повномасштабну бойову операцію в спробі відбити цей стратегічний об'єкт з тим, щоб продовжувати обстріли житлових районів Донецька", - заявляє МЗС РФ.

  "Обурюють спроби Києва і його американських покровителів, не чекаючи слідства і суду, покласти відповідальність за трагедію в м.Волноваха на ополченців. Однак укладення Місії ОБСЄ від 17 січня ц.р. спростовує ці голослівні твердження. Вимагаємо термінового і неупередженого розслідування трагедії за участю всіх зацікавлених сторін". – йдеться у повідомленні, - "Очевидно, що офіційний Київ, скориставшись нещодавнім перемир'ям для перегрупування своїх сил, знову намагається взяти курс на подальшу ескалацію конфлікту з метою "врегулювати" його військовим шляхом".

  Російські дипломати також закликали міжнародну спільноту "вимагати від української влади відійти від логіки конфронтації, беззастережно відмовитися від курсу на силове придушення Південного Сходу України".

  Своє втручання у події на Сході України Кремль, як і раніше, категорично заперечує.

  Як повідомлялося, напередодні ввечері МЗС України оприлюднило заяву, у якій Україна закликає Росію припинити бойові дії на Донбасі з 19 січня.

  Попередній матеріал
  Бойовики обстріляли Дебальцеве, поранено 10 мирних жителів
  Наступний матеріал
  Троє людей загинуло у Горлівці через обстріли бойовиків

  Путін запропонував контролювати ситуацію на Донбасі спільно з ОБСЄ

  Україна запропонувала Росії припинити вогонь з 19 січня

  В Донецькому аеропорту йдуть активні бої, бойовики несуть важкі втрати – штаб АТО

  В ЄС сьогодні розглянуть нову стратегію відносин з Росією