ЄС 5.ua

В ЄС сьогодні розглянуть нову стратегію відносин з Росією

  У понеділок в Брюсселі відбудеться зустріч міністрів закордонних справ ЄС, які обговорюватимуть ряд важливих питань. Зокрема, напади терористів у Франції, виявлення джихадистської групи у Бельгії,а також нову стратегію відносин із Росією.

  Пропозиції щодо Кремля підготувала верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні.

  Як повідомляють ЗМІ, цей документ передбачає зміну підходу в діалозі ЄС із Росією на більш "конструктивний".

  Могеріні вважає, що санкції проти Росії треба розділити на дві частини: ті, що схвалені у зв'язку з анексією Криму, та ті, які запровадили через ескалацією ситуації на Донбасі, передає DW.

  При цьому, єврокомісір пропонує поступово скасовувати другу групу санкцій (спрямованих, у тому числі, проти банківської системи та енергетичних компаній РФ), якщо Москва виконуватиме Мінські угоди, припинить втручання у відносини між Україною і ЄС та гарантуватиме постачання газу до Європи.

  Зазначається, що у своєму плані Могеріні не уточнила, що мається на увазі під "виконанням мінських домовленостей", і на яких конкретно критеріях базуватиметься рішення про пом'якшення чи скасування санкцій.

  Попередній матеріал
  З Донецького аеропорту евакуювали всіх поранених українських бійців – Бірюков
  Наступний матеріал
  Через агресію Кремля Україна втратила 20% економіки – Яресько

  Елмар Брок: немає чого обговорювати навіть можливість зняття санкцій з Росії

  В Європарламенті обговорять нові санкції проти РФ

  Росія не обговорюватиме критеріїв зняття санкцій Заходу - Лавров

  Меркель назвала умови, за яких санкції проти Росії буде скасовано