МЗС Франції хоче визначити дії ЄС на випадок виконання Мінських угод Росією

  Європейський Союз має намір продовжити економічні санкції проти Росії на півроку

  Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Ейро, повідомляє УНІАН.

  "Сьогодні умови для зняття санкцій не виконані, Мінські угоди не виконуються. Є зрушення, але недостатні. Я хочу, щоб на наступному засіданні Ради Європи, тому що доцільність цих санкцій буде визначатися на рівні глав держав і урядів, ми не задовольнилися автоматичним продовженням санкцій на шість місяців, а щоб пройшла дискусія, і щоб президент Франції і канцлер ФРН змогли повідомити, що зробив "нормандський" формат для зрушень у виконанні Мінських угод", – зазначив Ейро.

  За його словами, дискусію бажано провести вже на найближчому саміті 28-29 червня.

  "Хотілося б, щоб, починаючи з цього засідання Ради Європи, пройшла дискусія про підсумки роботи в "нормандському" форматі, виконання Мінських угод, дискусія з продовженням санкцій, але і про те, що нам робити, якщо будуть зрушення. І якщо ми зможемо дати підбадьорюючий сигнал одним та іншим, це може бути корисним", – заявив голова МЗС Франції.

  "Оскільки ці санкції будуть продовжені на шість місяців, потрібна дискусія, щоб розуміти, що, якщо будуть конкретні зрушення, можна буде зробити крок назустріч. Але для цього потрібно виконати умови, росіяни і українці повинні виконати свою частину роботи у виконанні Мінських угод", – додав він.

  Як повідомляв 5.ua, 8 червня сенат Франції ухвалив резолюцію, яка містить звернення до уряду щодо пом'якшення режиму санкцій Європейського Союзу проти Російської Федерації.

  Проте, заступник голови комісії нижньої палати парламенту Польщі у закордонних справах, автор доповіді про злочини росіян на Донбасі в 2014 році Малгожата Госєвська заявила, що резолюція Сенату Франції із закликом до уряду країни про поступове пом'якшення санкцій проти Росії є ганьбою для усієї Європи.

  Попередній матеріал
  Журналісти "5 каналу" побачили наслідки обстрілу бойовиками українських позицій
  Наступний матеріал
  НАТО: Росія може спробувати використати у Балтії кримський сценарій

  Генсек НАТО виступив за продовження санкцій проти Росії

  Експерт: Ми маємо готуватися до того, що санкції щодо РФ будуть все більш спірним питанням в ЄС

  У Меркель підтвердили готовність посилити санкції проти Росії, якщо буде потреба – ЗМІ

  В Австрії вважають за доцільне поступове скасування санкцій до РФ – західні ЗМІ