Верховна Рада
Верховна Рада Depositphotos

Можемо отримати "монстрика": Айвазовська про те, що Рада ніяк не розгляне правки до Виборчого кодексу

Читайте по-русски
Кожна з 4700 правок до Виборчого кодексу має бути заново підтверджена або провалена

Про Виборчий кодекс та про те, що заважає депутатам ухвалити документ, в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі" розповіла Ольга Айвазовська – координатор виборчих програм громадянської мережі "Опора".

Експерт зазначила, що "насправді з кодексом усе дуже погано".

На думку Айвазовської, ключова проблема полягає в неякісній роботі Верховної Ради з цього питання.

"Якщо ви бачили початок розгляду, тобто майже 4700 правок є в Верховній Раді – це 4400 майже плюс понад 300, які напрацьовані робочою групою. І початок розгляду закінчився тим, що в пустій пленарній залі за нього голосувало, за кожну правку, 11, 15, 20 депутатів… Ми можемо цю картину бачити і надалі", – сказала експерт.

Вона нагадала, що голова ВР можливою датою розгляду основної частини кодексу називає 11 липня.

Ольга Айвазовська прокоментувала: "Проблема в тому, що якщо між голосуванням за правки і 11 липня не буде якісної роботи, ми отримаємо просто страшне утворення, яке буде редакцією кодексу першого читання. В чому проблема? В тому, що виборчі процедури багато в чому пішли вперед, а кодекс, все ж таки, як документ брався за основу той, що напрацьовувався майже 10 років тому. І не зважаючи на комітет, який довго-довго його не розглядав, профільний комітет вирішив зробити наступним чином: він просто погодив усе, точніше, не погодив нічого, і все передав у пленарну залу після засідання робочої групи. До чого це призводить? Що у нас є 4700 правок, кожна з яких має бути по новій підтверджена або провалена. Або шляхом пасивного неголосування, по суті, відхилена".

Вона додала: "Робоча група засідала 43 рази. Зараз у пленарній залі знову буде 11 голосів "за" – і так пройдуть кожну правку. І ми повернемося до кодексу першого читання, який у процедурній частині просто непридатний для реалізації станом на зараз. Тому що це десятирічної давнини документ. Тобто ми можемо отримати такого "монстрика", за якого проголосує Верховна Рада, тому що хоче зберегти честь і репутацію. Але його застосування буде в 2024 році, тому депутатам може бути все одно, і вони готові, щоб наступна каденція Ради поверталась до цього документа і починала все спочатку".

Нагадаємо, один із авторів Виборчого кодексу, нардеп Леонід Ємець заявив, що більшість зауважень було подано, аби затягнути його ухвалення. І наголосив, що 90% правок до документа  – фейкові.                                          

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
/
      

Попередній матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – завершено
Наступний матеріал
Скільки коштів у 2019 виділять на ремонт доріг і які відновлюватимуть насамперед – інформація "Укравтодору"
Loading...