Громадський транспорт
Громадський транспорт
eveningkiev.com

В уряді пояснили, як хочуть "монетизувати" проїзд для пільговиків

  Пільговики мають безкоштовними 30 поїздок на місяць на різні види транспорту

  У Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну роз'яснили інформацію  щодо 30 поїздок для пільговиків. Так, пільговики мають безкоштовними 30 поїздок на місяць на різні види транспорту. При цьому місцева влада має право збільшити кількість поїздок і надати пільговику для цього кошти. Про таке  повідомляє "Укрінформ".

  "Постановою уряду визначено соціальний мінімум, який обов'язково має бути монетизований – це 30 поїздок на місяць на різні види транспорту. Однак орган місцевого самоврядування має право, враховуючи специфіку того чи іншого населеного пункту, збільшити кількість поїздок і відповідно надати пільговику для цього кошти", – зауважено в роз'ясненні.

  В уряді розповіли, що до них неодноразово надходили скарги про те, що пільговикам, а саме чорнобильцям, учасникам бойових дій, дітям з багатодітних сімей, ветеранам військової служби, особам з інвалідністю тощо – відмовляють у безкоштовному проїзді в громадському транспорті. Також досить частими були нарікання перевізників, які заявляли про свої фінансові втрати, бо за щось потрібно ремонтувати транспортні засоби та підтримувати їх у належному стані.

  Нагадаємо, нещодавно уряд затвердив Порядок монетизації пільг на проїзд та рекомендував органам місцевого самоврядування змінити філософію стосовно пільговиків і перевізників. Так, люди повинні отримувати гроші на руки і самостійно оплачувати проїзд у тому чи іншому громадському транспорті на міських, приміських та міжміських маршрутах.

  Протягом двох місяців – до 1 червня 2018 року – обласні державні адміністрації мають затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам. А органи місцевого самоврядування – міські, районні та селищні ради – повинні вирішити: давати людям гроші на проїзд на руки чи залишити все як є.

  Мінсоцполітики підрахували, що в середньому на людину в місяць на проїзд потрібно 150-200 гривень. Щоб не створювати зайвих незручностей для людей, запропоновано синхронізувати дані Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення: кошти пільговикам можуть надходити на їхні рахунки, де вони отримують свої соціальні виплати – пенсії, допомогу тощо.

  У Кабміні також наголосили, що завдяки урядовій децентралізаційній реформі, місцеві бюджети зросли вдвічі – від 146,6 млрд грн у 2016 році до 231 млрд грн у 2018-му. "Тому аргументи про брак коштів на монетизацію пільг на проїзд урядом не сприйматимуться", – йдеться у повідомленні.

  Як повідомляв 5.UA, від 1 січня 2018 року запроваджується перший етап монетизації субсидій на рівні надавачів послуг.

  Попередній матеріал
  Прикордонники викрили масштабну схему ввезення в Україну авто на "єврономерах"
  Наступний матеріал
  На Великдень у Києві продовжать роботу громадського транспорту – КМДА

  Кабмін затвердив монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування

  ДТП у Львові: Тролейбус врізався у переповнену людьми маршрутку

  Хамство у автобусі: як черкащанці вдалося провчити нечемний персонал

  Чому в Києві демонтують зупинки громадського транспорту

  "Жодної маршрутки не лишилося": на Дніпропетровщині селяни перекрили дорогу

  Ще одне велике українське місто відмовляється від маршруток