Сергій Петухов
Сергій Петухов
5 канал

Мін'юст подає новий міждержавний позов проти Росії до ЄСПЛ – подробиці

У перспективі позов дає можливість звільнення українських політв'язнів через рішення Страсбурзького суду

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра юстиції України з питань євроінтеграції Сергій Пєтухов розповів про нові позови України проти РФ. 

"Наступного тижня ми подаємо міждержавний позов проти Російської Федерації стосовно всіх наших політв'язнів, тому що це є така певна категорія людей, яких Росія спеціально переслідує за їхню підтримку територіальної цілісності України, за їхню проукраїнську позицію, викрадаючи їх в Криму чи на території Російської Федерації", – повідомив заступник міністра.

Він пояснив, на що спрямований цей позов до ЄСПЛ.

"Часто немає абсолютно жодних підстав у чомусь цих людей звинувачувати. Це можуть бути наші журналісти чи активісти, яких звинувачують у тероризмі чи якійсь іншій дурні. Відповідно, подавши цей позов до Європейського суду з прав людини, ми привернемо увагу до цілої категорії осіб. Тому що зазвичай знають прізвища Сенцова, Кольченка, Сущенка, можливо ще кількох, але таких людей кілька десятків. І увага Страсбурзького суду забезпечить щонайменше те, що в них будуть людські умови утримання", – переконані в Мін'юсті. 

У відомстві зазначають: Росія побоюється міжнародного осуду і коли є увага міжнародних організацій до конкретних українців, що перебувають у в'язниці, для них покращують умови утримання, дозволяють відвідання.

"А також це в перспективі можливість звільнити їх через рішення Страсбурзького суду... Це той шлях, який ми обрали для того, щоб привернути увагу до цієї категорії людей і таким чином, через рішення суду, тиснути на Росію з вимогою звільнити їх через безпідставність їхнього переслідування", – каже Петухов.

Він також розповів про вже поданий позов України до ЄСПЛ.

"Міністерство юстиції також уперше подало позов до Європейського суду з прав людини ще до так званого референдуму і захоплення Криму, який стосувався комплексного порушення прав людини в Криму, і ми очікуємо, що в кінці цього року чи на початку наступного року почнеться розгляд цієї справи у Страсбурзі. На жаль, міжнародне правосуддя є трохи повільнішим, ніж національне", – зауважив Петухов. 

Докладніше – далі у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Попередній матеріал
"Чотирилапа" терапія і живе спілкування: як влаштований табір для малечі з інвалідністю на Київщині
Наступний матеріал
Справа керівника "РИА-Новости Украина": Вишинському продовжили арешт