Саакашвілі в суді
Саакашвілі в суді Радіо Свобода

Міграційна служба стала третьою стороною у справі про громадянство Саакашвілі

Клопотання щодо притягнення ДМС у вигляді третьої сторони подали адвокати лідера "Руху нових сил"

Держана міграційна служба України – відтепер третя сторона у справі про припинення громадянства Міхеіла Саакашвілі. Як передає "5 канал", рішення ухвалив Вищий суд у складі Касаційного суду, саме туди позивався Саакашвілі щодо дій Президента Петра Порошенка.

Клопотання щодо притягнення третьої сторони подали адвокати лідера "Руху нових сил". На їхнє переконання, ДМС має дати пояснення рішень про надання громадянства їхньому підзахисному в 2015 році і його припинення у 2017-му.

Загалом же на сьогоднішньому засіданні сторона захисту подала 22 клопотання. Окремими ухвалами судді зобов'язали також Генеральну прокуратуру надати докази щодо відмови в екстрадиції Саакашвілі у Грузію у 2015 році. Суд продовжить розгляд клопотань 16 березня.

"Вважаємо присутність Державної міграційної служби тут обов'язковою у якості тут третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог. Тому що це є виконавчий орган уповноважений, який саме і сформував всі ці справи. І подання формував, і вказував на наявність нібито причин, недостовірності даних, які Михайло нібито подав у 2015 році", – зазначив адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький.

Президент припинив українське громадянство Міхеіла Саакашвілі у липні 2017 року – через ненадання інформації про судимість. Лідер "Руху нових сил" вважає таке рішення політично вмотивованим. У вересні 2017 року він незаконно потрапив в Україну з Польщі, фактично прорвавшись через кордон в оточенні прибічників. Тепер – оскаржує припинення громадянства в суді. Попри те, що 12 лютого 2018-го екс-чільника Одеської ОДА видворили з України до Польщі за процедурою реадмісії, розгляд його позову триває.

Дивіться також фотогалерею на тему:

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Обмін призначався кілька разів і постійно зривався": нові подробиці звільнення прикордонників Росією
Наступний матеріал
Уродинамічна проблема: чому в Україні тисячі хворих діток не можуть навіть обстежитися
Loading...