Касаційний адмінсуд переніс справу про громадянство Саакашвілі
Касаційний адмінсуд переніс справу про громадянство Саакашвілі 5 канал

Суд переніс справу про громадянство Саакашвілі: адвокатів збентежили "0 мілісекунд"

Захисники екс-чільника Одещини затребували відводу колегії суддів

Касаційний адмінсуд так і не розглянув скаргу Міхеіла Саакашвілі на рішення про позбавлення його українського громадянства. Перед засіданням представники екс-президента Грузії зажадали зміни складу суду. Аргументацію чув кореспондент "5 каналу" Петро Троць, який був на засіданні.

В адвокатів Саакашвілі не було претензій до власне імен суддів, але вони висловили сумніви у процесі обрання служителів Феміди. Суддів відбирала електронна система і, на думку захисників колишнього чільника Одещини, спрацювала вона дивно – у надзвичайно короткий термін підбирала колегію. Тому зажадали змінити перелік цих п'яти суддів, адже припускають, що на систему могли вплинути ззовні.

"Передати заяву про відвід на автоматизований розподіл для визначення у порядку, встановленому ст. 31 Кодексу адміністративного судочинства України, судді, який вирішуватиме цю заяву. Зупинити провадження у справі… до вирішення питання про розгляд заяви про відвід складу суду іншим суддею. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає", – зачитала суддя касаційного адмінсуду Раїса Ханова.

"Нуль мілісекунд знадобилося системі, щоб призначити п'ять суддів. Це велике, на нашу думку, порушення. І причина для відводу. Ми бачимо саме в цьому факті ознаки втручання в систему і намагання в ручному режимі призначити виключно тих суддів, які потрібні, для рішення, яке може бути проти Міхеіла Саакашвілі", – зазначив адвокат реадмісованого політика Руслан Чорнолуцький.

Коли саме відбудеться наступне засідання у справі – поки невідомо. Спочатку має визначитися суддя, який розгляне цю заяву, і задовольнить чи ні відвід колегії. Якщо заява буде задоволена – дата розгляду справи з'явиться тільки після обрання нової колегії.

Дивіться також фотогалерею:

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Дмитра Гуцуляка – відео
Наступний матеріал
"Повинен відповідати за вчинки": у Одесі активісти вимагають відставки Труханова
Loading...