Данило Мокрик
Данило Мокрик 5 канал

"Махровий популізм": Мокрик розкритикував "всенародне опитування" Зеленського

Читайте по-русски
Питання не в тому, чи буде це опитування мати юридичні наслідки, а в тому, чи не є це злочином, вважає журналіст

Для України більш актуальним є питання ефективності розслідування корупційних злочинів, а не терміну ув'язнення за них, вважає журналіст Данило Мокрик. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі".

"Це ж махровий популізм, тому що питання не в тому, яке покарання передбачене за корупцію зараз – довічне чи якесь інше. Питання в тому, чи воно настає, в тому, чи правоохоронні органи або Офіс генпрокурора роблять усе належне, щоб корупціонерів було покарано", – сказав Мокрик.

"Яка різниця, чи буде це 15 років позбавлення волі, чи це буде довічне ув'язнення, якщо правоохоронні органи працюватимуть далі так, як працюють сьогодні. Це не те запитання, яке варто виносити на яке обговорення", – вважає журналіст.

За словами Мокрика, досі залишається незрозумілим, ґрунтуючись на якому законі та на якій статті Конституції Володимир Зеленський планує організувати "всенародне опитування" під час виборів 25 жовтня.

"У нас є стаття 106 Конституції, яка чітко визначає повний перелік повноважень президента, і у нас стаття 19 Конституції, яка каже, що всі органи державної влади, у тому числі президент, мають діяти виключно на тих підставах, які дозволяє закон. Тут питання навіть не в тому, чи буде це мати юридичні наслідки, а в тому, чи не є це злочином", – підсумував журналіст.

Нагадаємо, за 12 днів до початку місцевих виборів Зеленський анонсував проведення "всеукраїнського опитування", яке складатиметься із п'яти запитань. Проте їх президент вирішив не оприлюднювати одразу – а по одному на день. Тож соцмережі вибухнули своїми варіантами опитування від глави держави.

У більшості парламентських фракцій ідею президента гостро розкритикували. Такій ініціативі здивувалися у Центрвиборчкомі та Комітеті виборців України. Зокрема у КВУ ще й нагадали: проведення опитувань у день голосування суперечить Виборчому кодексу.

Сьогодні, 14 жовтня, президент привідкрив завісу таємничості та записав відео, в якому озвучив перше запитання із п'яти.

 

 

Попередній матеріал
"Велика, але скорботна дата для батьків": у Кривому Розі вшанували полеглих героїв у День захисника
Наступний матеріал
Росія гальмує процес підготовки до саміту лідерів Нормандської четвірки – Кулеба
Loading...