Луценко пояснив, чому Гужві вдалося втекти до Відня

Через саботаж суддів продовжити запобіжний захід для Ігоря Гужви не вдалося

Генпрокуратура оголосить у розшук головного редактора видання "Страна.UA" Ігоря Гужву. Про це заявив чільник ГПУ Юрій Луценко, передає "5 канал". 

Як переконує Луценко, обвинувачення зробило все можливе, щоби продовжити запобіжний захід для Гужви, який на початку 2018 року втік до Відня. Однак це не вдалося зробити через саботаж суддів. 

Також обвинувачення клопотатиме, щоби до державної скарбниці стягнули заставу, яку вносив Ігор Гужва. Про злочини, які українські правоохоронці інкримінують головному редактору "Страна.UA", вони вже повідомили своїм колегам з Австрії, де Гужва просить політичного притулку. 

"Гужва є фігурантом двох кримінальних проваджень, які розглядають у судах. Перша – щодо вимагання, якщо не помиляюся, 10 тисяч доларів. І в цій справі в нього були забрані паспорти, але суд ухвалив рішення про заставу – якщо не помиляюся, досить високу, – декілька сотень тисяч гривень", – зазначив генпрокурор. 

Він додав: "Інша справа – про несплату податку в особливо крупних розмірах. У грудні 2017 року вона була на стадії дебатів. Це остання стадія судового засідання, коли судове слідство завершене. Після завершення судового слідства прокурор не має права подавати письмові клопотання".

Як повідомляв 5.UA, 31 січня 2018 року стало відомо, що Ігор Гужва попросив політичного притулку в Австрії.

Довідково: Ігорю Гужві закидають здирництво. Начебто він вимагав від нардепа Дмитра Лінька 20 тисяч доларів, погрожуючи оприлюднили компромат. 22 червня торік його та посередника затримали після того, як вони одержали першу частину хабара в десять тисяч доларів. За декілька днів суд заарештував Гужву з можливістю внесення застави, однак її розмір був ушестеро меншим, аніж просили прокурори. Згодом СБУ виявила на флеш-накопичувачі, вилученому під час проведення обшуків у офісному приміщенні редакції інтернет-видання "Страна.ua", секретну інформацію Міністерства оборони України.

Попередній матеріал
"Це покликання": відомий пластичний хірург Клаус Екснер оперуватиме маленьких українців
Наступний матеріал
"Труна потопає у квітах": як проводжали в останній путь Леоніда Каденюка