ukrinform.ua

"Безумовно, це зробимо": ГПУ готова подати запит на екстрадицію Ігоря Гужви

  Напередодні стало відомо, що Ігор Гужва попросив політичного притулку в Австрії

  Генеральна прокуратура України готова направити до Австрії запит щодо екстрадиції вітчизняного журналіста та власника медіа-холдингу "Мультимедіа інвест груп" Ігоря Гужви. Про таке заявив заступник генерального прокурора України Євген Єнін, передає УНІАН

  Як пояснив Єнін, оскільки прокуратура від 20 грудня 2017 року вже не є органом слідства, будь-який з чинних органів слідства мають ініціювати оголошення Гужви у міжнародний розшук та підготовку клопотання про видачу особи з іншої держави.

  "Є органи – Державна фіскальна служба, і я точно не пам’ятаю, який орган розслідує ще провадження (в якому фігурує Гужва – ред.), можливо, СБУ – які мають виступити ініціатором оголошення особи в розшук, у тому числі каналами Інтерполу, а також підготовки запиту про її видачу після встановлення локації особи. В цьому разі може йтися напряму про направлення запиту до Австрії", – зазначив заступник очільника Генпрокуратури.

  "Прокуратура як центральний компетентний орган у сфері екстрадиції, безумовно, подасть зазначений запит відповідними каналами до наших партнерів", – уточнив Єнін. 

  Як повідомляв 5.UA, 31 січня 2018 року стало відомо, що Ігор Гужва попросив політичного притулку в Австрії.

  Довідково: Ігорю Гужві закидають здирництво. Начебто він вимагав від нардепа Дмитра Лінька 20 тисяч доларів, погрожуючи оприлюднили компромат. 22 червня торік його та посередника затримали після того, як вони одержали першу частину хабара в десять тисяч доларів. За декілька днів суд заарештував Гужву з можливістю внесення застави, однак її розмір був ушестеро меншим, аніж просили прокурори. Згодом СБУ виявила на флеш-накопичувачі, вилученому під час проведення обшуків у офісному приміщенні редакції інтернет-видання "Страна.ua", секретну інформацію Міністерства оборони України.

  Ігор Гужва – колишній головний редактор газети "Вести". Свого часу працював у московських ЗМІ. Був власником медіа-холдингу "Мультимедіа інвест груп", заснованого, за неофіційними даними, на вкрадені в держави гроші міністра доходів часів Януковича Олександра Клименка. 

  Попередній матеріал
  "Чутки неправдиві": у МВФ спростували "пом'якшення" вимог до України
  Наступний матеріал
  В ОБСЄ однозначно відреагували на польський закон про Інститут нацпам'яті

  Справа Гужви: Оприлюднено перші відео переговорів про хабар

  "Цвях в труну справи": Гужва прокоментував знахідку СБУ в офісі "Страна.ua"

  Ще одна ніч: редактора "Страна.ua" Гужву не відпустили з СІЗО