Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

Головними досягненнями Зе-дипломатії є ляпаси від сусідів та кінець безвізу – "СтопРеванш"

Читайте по-русски
Заяви Зеленського на Заході сприймають як готовність України до компромісу з агресором, розповідають експерти

Президент України Володимир Зеленський не виконує повною мірою свої конституційні обов'язки керівника зовнішньополітичною діяльністю держави. А здійснює не властиві главі держави поїздки регіонами України, під час яких він бере участь у відкритті відремонтованих доріг, дитячих садків, лікарень тощо. Про це в ефірі проєкту "СтопРеванш" на "5 каналі" розповіли експерти, політологи та народні депутати.

"Зеленський займається тим, що йому ближче, носить пошту, огірки рубає, кидає м'ячик, всі йому аплодують. Він відчуває себе таким молодим Брежнєвим. Це все дуже дивно і дурнувато виглядає в 21 сторіччі", – говорить нардеп Олексій Гончаренко.

Українська дипломатія за Зеленського стала слабкою, дезорієнтованою. Цим і користаються інші країни. Літо 2020 року – час масштабних провалів та гучних ляпасів Україні, розповідають експерти. Яскрава ілюстрація – історія з затриманням у Мінську бойовиків ПВК "Вагнера", які вбивали українських військових на Донбасі, і відмова керівництва Білорусі видати їх Україні.

"Це ляпас, який випливає з нашої цієї політики мимрення і нечіткої позиції з різних речей, які становлять наш національний інтерес", – вказує народний депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Коли ти дозволяєш уже всім сусідам топтатися по нашій національній гордості, починаючи від Путіна, закінчуючи Лукашенком, не треба чекати, що країна може бути сильною", – додає її колега по фракції Ірина Геращенко.

Відсутність жорсткої реакції на дії Білорусі свідчать лише про одне – Зеленський готовий і далі отримувати ляпаси, аби не дратувати агресора – Росію. І це він продемонстрував вже в Австрії. Перший за 7 місяців офіційний міжнародний візит президента України політологам запам'ятався одним – підлещуванням Зеленського до Путіна.

"Дуже ганебно, що президент країни приїздить до наших європейських партнерів і розповідає про якийсь діалог з Путіним. Замість того, щоб на всю Європу сказати, що в нас і далі відбувається агресія Росії, Росія порушує перемир'я, Росія вбиває наших військових. Фактично Зеленський висловив абсолютно капітулянтську позицію. Він чітко сказав, що в нього є діалог з Путіним", – наголошує політичний експерт Андрій Смолій.

Такі заяви Зеленського на Заході сприймають як готовність України до компромісу з агресором, розповідають експерти. Все частіше про Україну говорять без України. А це свідчить про одне – Україна втрачає свою суб'єктність на міжнародній арені.

Не в останню чергу, це відбувається й через те, що сам Володимир Зеленський вже став токсичним для багатьох світових лідерів. Через скандали з записами міжнародних перемовин президента України і відсутністю реакції глави держави на витоки інформації з Офісу президента – з ним банально не хочуть говорити.

"Скажіть, будь-ласка, а хто буде телефонувати Зеленському, якщо будь-який президент усвідомлюватиме, що після цього з'явиться якийсь сфабрикований запис, або будуть викинуті якісь гібридні частини записів, все це почне от так от тріпихатися. Краще не мати жодних контактів", – вважає Ірина Геращенко.

"Плівки Деркача" розсварили Україну з найбільшим стратегічним партнером – США. Атака на незалежність Національного банку України й антикорупційні органи – ставить хрест на співпраці з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком, та може бути причиною скасування безвізового режиму з Європейським союзом, наголошують політологи.

Дивіться також: Як "зелені" добиватимуть простих людей восени – розслідування проєкту "СтопРеванш"

Попередній матеріал
Протести у Білорусі: як Україна приймає політичних біженців з сусідньої країни
Наступний матеріал
"Освіта без політики": студенти КНУ ім. Шевченка обурилися через з'їзд "слуг" на території університету
Loading...