Україна – Польща
Україна – Польща відкриті джерела

Кириленко щодо закону про "бандеризм": "У Польщі є величезна кількість людей, які не думають так, як польська влада"

Конфлікт між Україною і Польщею може розірвати фронт проти російської агресії

Про таке в ефірі "5 каналу" повідомив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко.

На запитання ведучого, чи варто говорити з польськими партнерами більш жорстко, Кириленко сказав: "Мені здається, що ми і так говоримо чітко, досить жорстко і зовсім однозначно. Але арсенал – він же повинен бути широкий. Зрозуміло, що в нас не вичерпаний запас жорсткої риторики, але ж вона не повинна бути самоціллю. Я думаю, що мають бути різні заходи, реакція парламенту неодмінно має бути – це однозначно. Але все-таки у Польщі є величезна кількість людей, які не думають так про деякі українські історичні справи, як це думає офіційна польська влада. Я думаю, що з цими людьми потрібно вести, продовжувати діалог, так само як і переконувати польську владу, що деякі речі вони сприймають умисно упереджено, умисно спотворено. І це шкодить не лише українсько-польським стосункам. Це шкодить не тільки євроінтеграції України, а й Польщі, оскільки Польща має і в ЄС деякі ускладнення. І це зовсім розриває фронт проти російської агресії, в якому спільно мають перебувати українці, поляки, угорці, чехи, словаки і ті, хто сповідує спільні європейські цінності".

Кириленко також наголосив, що багато громадян Польщі виступають за нормальні стосунки з Україною. Він зауважив: "Думаю, що, на жаль, це буде довготривала справа, яка пов’язана із необхідністю низки реакцій. Але, безумовно, реакція нашого парламенту має бути, як і реакція уряду, як і реакція Президента, яка вже була блискавично. Але я думаю, що ініціативу на себе має таки перебирати громадське суспільство, як в Україні, так і в Польщі. В Україні, можливо, навіть насамперед, оскільки ми повинні спільно з нашими польськими друзями – а польські друзі України у Польщі безумовно лишилися, – провести цілу низку публічних заходів, щоби спробувати все-таки на рівні громадської свідомості розв’язати ті вузли, які зараз нав’язалися внаслідок політичної кон’юнктури, що має місце в сусідній країні".

Дивіться повне відеоінтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, сенат Польщі без змін ухвалив закон щодо заборони "бандерівської ідеології"

Нагадаємо, ухвалений закон стосується "визначення злочинів українських націоналістів і українських організацій, які співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості порушення, відповідно до статті 55 закону про Інститут національної пам'яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини". Крім того, закон вводить штраф або тюремне ув'язнення терміном до трьох років за "заперечення злочинів українських націоналістів". Також зазначено, що ті, хто публічно і всупереч фактам приписує польському народу і польській державі відповідальність за злочини, вчинені в Третьому рейху, або інші злочини проти людяності, підлягатимуть такому покаранню. Відомо також, що нові правила поширюються як на польських громадян, так і на іноземців.

Попередній матеріал
ЄБРР: Україна має достатньо газу, аби відмовитися від імпорту
Наступний матеріал
Цілительство, відьми, потойбіччя: МОЗ виступає за скасування дозволів на народну медицину
Loading...