Газова труба 5.ua

ЄБРР: Україна має достатньо газу, аби відмовитися від імпорту

  Нашій країні потрібно створити умови для виходу інвесторів на ринок газу

  Україна має достатньо запасів газу, тож може повністю відмовитися від його імпорту. Про таке заявив керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Малиж в інтерв'ю РБК-Україна

  За його словами, світові гіганти з видобутку енергоресурсів, такі як British Petroleum чи Shell намагалися зайти на український ринок, але безуспішно.

  "Де вони зараз? І це – ганьба, бо в України достатньо газу, аби не імпортувати його і повністю покривати свої потреби в паливі. І якби Україна захотіла, то могла би стати експортером газу. Але для цього треба робити правильні кроки у напрямі формування ринку і його регулювання", – наголосив Малиж.

  Він також уточнив, що необхідно створювати умови для виходу інвесторів на цей ринок, адже вони можуть надати Україні технології, яких нині ми не маємо.

  Крім того, керуючий директор ЄБРР нагадав, що Україна підписала Меморандум з МВФ, який передбачає реформування енергосектора, а також угоду з Європейським Енергоспівтовариством.

  "Цей документ передбачає відповідність українського енергоринку європейським директивам, особливо в частині розподілу НАК "Нафтогаз України" за видами діяльності. У зв'язку з цим дуже важливо ліквідувати корупцію в галузі, залучити в держкомпанії професійний менеджмент, – зазначив Малиж і додав: – І також дуже важливо для України в майбутньому зберегти своє становище транзитера газу. Ви знаєте, що зараз у світі активно обговорюють питання будівництва газогону "Північний потік-2". І якщо він все-таки буде добудований, потреби у транзиті російського газу через Україну значно зменшаться".

  Нагадаємо, раніше голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що чотири великі світові компанії мають намір увійти в українську ГТС.

  Попередній матеріал
  Синоптики розповіли, де в Україні чекати до 18 градусів морозу і коли знову повернеться тепло
  Наступний матеріал
  Кириленко щодо закону про "бандеризм": "У Польщі є величезна кількість людей, які не думають так, як польська влада"
  Loading...