day.kiev.ua

Київ занадто довго "використовував" Варшаву – МЗС Польщі

"Кісткою незгоди" у двосторонніх відносинах є історія, "до певної міри" освіта, а також повернення польській громаді в Україні церковного майна

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Київ "використовує" Варшаву і розраховує на те, що ця підтримка ніколи не закінчиться.

Відповідну заяву він зробив в ефірі радіо Trojka, повідомляє "Укрінформ".

"Донині ми стискали зуби, оскільки з огляду на нашу військово-політичну доктрину і безпеку, збереження незалежної України є безцінним. Однак ми визнали, що нас використовують, що Україна досить безтурботно дивиться на цю проблему і виходить з розрахунку, що ми безумовно підтримуватимемо безпеку і незалежність України, стоятимемо на її боці у конфлікті з Росією і не вимагатимемо розв'язання двосторонніх проблем – історичних чи освітніх", – заявив Ващиковський.

За його словами, Польща відкрито говорить: "Російська агресія не може бути відмовкою, аби не розв'язувати двосторонніх проблем".

Міністр також зауважив, що "кісткою незгоди" у двосторонніх відносинах є історія, "до певної міри" освіта, а також повернення польській громаді в Україні церковного майна – костелів та парафіяльних будинків.

Крім того, він торкнувся питання складання "чорних списків" серед українців, які, за словами Ващиковського, перешкоджають на адміністративному рівні проведенню польською стороною ексгумацій в Україні, або "носять мундири СС Галичина".

"Я можу сказати, що у випадку однієї особи цю процедуру вже введено в дію. Якщо її буде завершено, то упродовж кількох наступних днів я повідомлю, про кого йдеться", – підкреслив Ващиковський.

Також глава польської дипломатії торкнувся питання щодо переговорного процесу навколо врегулювання конфлікту на сході України. Він зауважив, що Польщі немає в жодному форматі переговорів по Донбасу, але якщо Україна намагатиметься вирішити конфлікт у ширшому колі, то Польща є в "розпорядженні" України.

Глава МЗС РП зазначив, що три роки тому Україна у переговорному процесу по Донбасу зробила ставку на Францію та Німеччину, але зараз ці країни зайняті своїми проблемами. Тому, на його переконання, українці повинні думати, "як зберегти адвокатів своєї незалежності і цю дилему вони мають розв'язати самостійно".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Українські військові беруть участь у навчаннях "Кленова арка-2017" у Польщі – фоторепортаж

/
"Кленова арка-2017" в Польщі
/
"Кленова арка-2017" в Польщі
/
"Кленова арка-2017" в Польщі
/
"Кленова арка-2017" в Польщі
/
"Кленова арка-2017" в Польщі
/
"Кленова арка-2017" в Польщі
/
"Кленова арка-2017" в Польщі
/
"Кленова арка-2017" в Польщі
/
"Кленова арка-2017" в Польщі

Попередній матеріал
В аеропорту Одеси українець намагався провезти одразу 43 смартфони iPhone X
Наступний матеріал
Через забавки зі снарядом в окупованому Донецьку загинула дитина, ще дві поранені
Loading...

У Польщі жорстоко вбили українця: подробиці трагедії

"Найпотужніша резолюція" щодо Криму: Єльченко назвав нові вимоги до РФ

Спаплюження консульства України у Жешуві: поляку загрожує до 5 років тюрми

Польська авіакомпанія збирається літати до Дніпра, Вінниці та Івано-Франківська

Смоленська катастрофа: росіяни обгородили місце трагедії та будують газогін

5 канал - трансляція наживо