Factbook / КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ

Побиття, "клони" та надмірна шоутизація: КВУ про передвиборчий процес

Читайте по-русски
У одномандатних округах кандидати організовують концерти та спортивні змагання, роздають подарунки дітям і беруть участь у відкритті соціальних об'єктів

Політичний тиск та насилля щодо кандидатів у народні депутати – фіксують цього тижня у Комітеті виборців України. Йдеться про побиття Артема Семеніхіна, обшуки в Юрія Бірюкова, повідомлення про замінування штабів деяких політичних сил і Центральної виборчої комісії.

Інша характеристика передвиборного процесу – надмірна його шоутизація. Зокрема, в одномандатних округах кандидати організовують концерти та спортивні змагання, роздають подарунки дітям і беруть участь у відкритті соціальних об'єктів.

Крім того, фіксують у цьогорічній кампанії надмірну кількість кандидатів-клонів. У попередніх висновках комітет не оминув і законодавче нововведення під час виборів. Вперше запровадили механізм відшкодування витрат політичної партії на передвиборну агітацію.

"Порахуємо, скажімо, що в парламент прийде п'ять партій, і вони витратять по-максимуму по 360 млн грн, то це вже буде складали біля 2 млрд грн. Тобто 2 млрд грн платники податків заплатять за агітацію політичних партій", – зауважив аналітик КВУ Денис Рибачок.

"Ми вимушені констатувати, що передвиборчий процес супроводжується фактами тиску і фактами насилля. Ми вважаємо ці сигнали достатньо серйозними. Це питання, по-перше, безпеки суб'єктів виборчого процесу, а по-друге, це питання репутації України", – наголосив гендиректор Комітету виборців Олексій Кошель.

Як повідомляв 5.UA, у КВУ ще місяць тому почали фіксувати перші підкупи виборців.

 

Попередній матеріал
У Міноборони відповіли на закиди ДБР про закупівлю "дірявих" бронежилетів
Наступний матеріал
Чекали, поки легеня розправиться: у Дніпрі хірурги борються за життя двох поранених бійців
Loading...