5.ua

Кузьміна - "пішли", Юлю - "поїдуть"? [відео]

   

  Майстер на всі руки Ринат Кузьмін - продовжить кар'єру в Раді Назбезпеки і оборони.

  Юрій Луценко: «На жаль нинішня влада сприймає РНБОУ як відстойник для збитих льотчиків хоча це дуже серйозний орган».

  Що є цей хід:  гра на публіку чи заслання в орган, де не прийнято робити гучні заяви, якими уславився тоді ще перший заступник генпрокурора. Звідти він, той кому Сполучені Штати свого часу анулювали візу, не зможе дратувати Європу своїми заявами. Його усунули, аби продемонструвати прогрес у тому числі у справі Тимошенко. Але в разі потреби - дістануть із кадрового резерву, вважає політичний експерт Володимир Фесенко.

  Володимир Фесенко, керівник центру політичного аналізу Пента: «Усунення Кузьміна це демонстрація на заході подолання вибіркового правосуддя. усунення Кузьміна - це рушійна сила справ Тимошенко, уособлення вибіркового правосуддя – усувається».

  Найсміливіші коментатори - вважають цю ротацію підготовкою до шляху Юлії Тимошенко за кордон. Вже по обіді п’ятниці - ці тези мають певне підтвердження. Чільники місії Європарламенту Кокс та Кваснєвський подають президенту Януковичу прохання про помилування екс-прем’єра Тимошенко.

  Сергій Власенко, захисник Юлії Тимошенко: «У мене відбулася зустріч з представниками місії Європарламенту – Петом Кокосм і Олекснадром Кваснєвським. Я маю від них дозвіл повідомити вам про те, що сьогодні під час зустрічі з Віктором Януковичем задля юридичної легалізації можливості виїзду Юлії Тимошенко закордон Кокс і Кваснєвський подали підписане ними клопотання про помилування Тимошенко».

  А сама Юлія Тимошенко уже дала згоду на лікування у Німеччині. Її слова теж зачитує захисник. З поправкою: це буде не еміграція.

  Сергій Власенко, захисник Юлії Тимоешнко: «Пет Кокс і Олександр Кваснєвський передали мені офіційну пропозицію щодо виїзду на лікування до Німеччини. Я публічно приймаю цю пропозицію».

  Володимир Фесенко: «Раніше було багато чуток що команда Тимощенко збільшила свої вимоги. що вони вимагають не тільки лікування за кордоном. а повної політичної реабілітації. Зняття всіх вироків і участі в виборах, але в останню мить вона погодилася на компромісний варіант, різко змінила тактику, але і Кокс з Кваснєвським фактично запропонували конкретний сценарій для Януковича».

  І переведення скандального прокурора, і ці заяви - складові одного напряму: європейського. Усе це - підвалини до Вільнюського саміту - і задля підписання угоди про асоціацію, вважає Юрій Луценко, чию кримінальну справу також курував Ринат Кузьмін.

  Юрій Луценко: «Сьогоднішня новина про зняття з посади самозваного Інквізитора Р. Кузьміна - логічний крок Януковича, що змушений рахуватися з вимогою Європи покласти край політичним репресіям та вибірковому правосуддю».

  Середина жовтня - крайній термін  для відповіді президента Януковича на прохання Кокса-Кваснєвського. Таку дату називають в оточенні Юлії Тимошенко. Найбільші оптимісти чекають на відповідь - до понеділка. Не так швидко - прогнозує політексперт Володимир Фесенкою.

  Володимир Фесенко: «Простір для маневру для президента Ягуковича різко зменщшився. він має дати відповідь: або помилування або нема ніякого рішення. скоріше за все буде покрокове розвязання. як це було з Луценко. спочатку рішення комісії про помиування. потім слово президента. до 21 жовтня - перший крок. остаточне слово Януковича - десь між Брюселем і Вільнюсом».

  Ольга Сніцарчук, Ксенія Дворнікова, Людмила Голоднік та Дмитро Мороз, «5 канал»

  Попередній матеріал
  Україна має усі шанси отримати згоду на проведення Чемпіонату світу з важкої атлетик
  Наступний матеріал
  Державне казначейство блокує кошти місцевих бюджетів [відео]
  Теги:
  Loading...