5.ua

Державне казначейство блокує кошти місцевих бюджетів [відео]

   

  Юрій Джангонцев, представник підрядника: «Кровельные работы. Это программа по подготовке к отопительному сезону. Выполнено работ на сегодняшний день на 450 тысяч. Но ни копейки еще  не получили из-за проблем в казначействе».

  Шукати таких свідомих підрядників  - все важче. Охочих працювати в борг - небагато.

  Костянтин Рубаненко, міський голова  Бахчисарая: «Люди сегодня испытывают недоверие к бюджетным деньгам. Отсюда мы получаем такую проблему, как отсутствие подрядчиков на многие виды работ, которые сегодня крайне необходимы населению. Это ремонт крыш, дорог,освещения, детских садов».

  Гроші начебто є, а отримати їх неможливо.

  Зарема Мамутова, головний бухгалтер Бахчисарайського виконкому: «Ожидают проплаты платежные документы болеечем на миллион гривен - это расходы по городскому совету и еще более 600 тысяч - это платежные документы наших коммунальных предприятий».

  Мільярд і триста тисяч гривень Держказначейство заборгувало Донецькій області, поскаржився очільник облради Андрій Федорук. Схід і Захід разом потерпають від заблокованих рахунків. Хоча все могло бути інакше, переконана  мер Рави-Руської на Львівщині.

  Ірина Верещак, міський голова Рави-Руської: « Маючи митницю, підприємства, які платять податки невідомо куди, виходить. Якщо ці податки з акумулювати і хоча б частково залишити в місцевих бюджетах, повірте, ми не будемо тими прохачами».

  Причина складних стосунків Державного казначейства з місцевими органами влади  - брак надходжень до державного бюджету, пояснюють експерти.

  Дмитро Ільченко, координатор моніторингових проектів ВГО «ІДР "Полі А»: «Державне казначейство по суті виконує функції банку для бюджетів. Якщо банк відкрито каже, що у нас немає ваших грошей. Ваші гроші витрачені для іншої мети, це ознака того, що ваш банк - банкрут. Якщо банкрутом є держказначейство, це означає , що банкрутом є сама держава».

  У Державній казначейській службі від телевізійного інтерв’ю відмовились. Утім надіслали офіційного листа. Державним бюджетом поточного року передбачено значні бюджетні ресурси на вирішення проблемних питань місцевого характеру. ... Вважаємо, що заяви представників міських рад щодо блокувння коштів місцевих бюджетів  Казначейством України є безпідставними та не відповідають дійсності.

  Місцеві очільники сподіваються, що  порозумітися з Казначейством - їм допоможуть законодавці.

  Ірина Верещук: «Ми не бачим тих законів, які не дозволили державі залазити в кишеню до місцевого бюджету, які би не дозволяли, які би не дозволяли чесно, кровно зароблені гроші, а саме - спеціальний фонд від продажу землі і майна забирати без дозволу місцевих рад».

  Наталія Жижко, Юлія Крючкова, Леонід Коваленко, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Кузьміна - "пішли", Юлю - "поїдуть"? [відео]
  Наступний матеріал
  Вже котрий день кияни гріються обіцянками комунальників
  Теги: