Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба Європейська правда

Кулеба про Нормандську зустріч на рівні голів МЗС: "Уже скоро"

  Читайте по-русски
  Голова МЗС попросив свого німецького колегу допомогти забезпечити доступ волонтерів до незаконно утримуваних українців в анексованому Криму

  Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба анонсував зустріч Нормандської четвірки на рівні міністрів найближчим часом. Про це він заявив на зустрічі з головою німецького міністерства закордонних справ Гайко Маасом у вівторок, 2 червня, пише LB.ua.

  "Ми продовжимо розмову в Нормандському форматі на рівні міністрів. Уже скоро відбудеться чергова така зустріч, де ми будемо обговорювати ті рішення, які можуть принести мир на Донбас", – сказав Кулеба.

  Крім того, зазначив, що під час зустрічі з колегою Маасом вони обговорювали і питання анексованого Криму.

  "Сьогодні ми згадували також і Крим. І я ще раз звернувся до Гайко по допомогу, щоб забезпечити доступ Червоного Хреста до українців, яких незаконно утримує Росія в окупованому Криму. Так само ми зацікавлені в тому, щоб представники Червоного Хреста відвідали українців, яких незаконно утримують на території Росії", – заявив Кулеба.

  "Крим, на переконання України, повинен залишатися в міжнародному порядку денному, і ми продовжимо обговорення цієї проблематики з нашими німецькими партнерами", – додав голова українського МЗС.

  Дипломат наголосив, що питання Криму на переговорах порушується в різних форматах.

  "Нас цікавлять насамперед два елементи. Перший – захист прав людини в окупованому Криму і звільнення осіб, яких незаконно утримує РФ. І ви знаєте, що більшість із них – це кримські татари. Тому тут мова про цілеспрямовану певну політику. Другий елемент – більш глобальний. Ідеться про те, в якому форматі ми будемо обговорювати ситуацію в Криму і його неминучу деокупацію з нашими міжнародними партнерами", – зазначив керівник МЗС.

  Кулеба запевнив, що питання Криму буде для нього серед пріоритетних як для міністра закордонних справ "до того моменту, поки Крим не буде деокупований і не повернеться до складу України".

  Нагадаємо, офіційний Київ ініціював створення робочої групи, яка опікуватиметься відновленням українського контролю за ділянкою українсько-російського кордону. Про це стало відомо за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи.

  Попередній матеріал
  Кулеба розповів про плани щодо створення міжнародної платформи для деокупації Криму
  Наступний матеріал
  "Циклон так міцно осів": дощі охоплять більшість областей України
  Loading...

  Бойовики п'ять разів порушили режим припинення вогню

  На Донбасі помер командир першої танкової Сіверської бригади Межаков

  Чергове засідання ТКГ: знову про вибори на окупованих територіях, розведення та обмін

  Доба в ООС: окупанти 7 разів порушували режим припинення вогню

  Санкції проти Росії зберігатимуться, поки не буде розв'язане питання війни на Донбасі – Меркель

  З терористами "ЛДНР" ніхто не вестиме розмов, їхні "адміністрації" розформують – Кулеба