Ірина Фріз
Ірина Фріз 5 канал

Кремль змінив політику щодо окупованої Луганщини та Придністров'я – Фріз

Росія проявляє активність щодо Придністров’я та в ситуації навколо ОРЛО, ігноруючи міжнародні зобов'язання та гальмуючи процеси з мирного врегулювання ситуації

Кремль змінив політику щодо окупованих територій Луганщини та Придністров'я, зокрема – узяв курс на їх легітимізацію. Таку думку висловила голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз на сторінці у Facеbook.

"Кремль взяв курс на легітимізацію окупованих територій. Про це може свідчити проведений у Москві захід за участю Федеральної палати адвокатів Росії, що присвячений питанню, чи має право ПМР (Придністровська Молдавська Республіка – 5.UA) на міжнародне визнання", – зазначила Фріз.

"Представництво та майданчик цього заходу свідчить про активну підготовку Кремлем чергового засідання переговорної групи у форматі "5+2". Ключову тезу про правомірність визнання ПМР, за яку голосували російські адвокати в Росії, що має статус сторони у придністровському врегулюванні, нівелює будь-яку експертність та натяки на авторитетність цього форуму", – каже дипломат.

За словами Фріз, своїми діями Кремль лише продовжує руйнувати позиції РФ як учасника переговорного формату "5+2".

"Україна залишається його прихильником, але мусимо констатувати, що заходи з обговорення перспектив міжнародного визнання ПМР на території РФ, брутально порушують зобов’язання РФ, що взяті на себе як стороною переговорного процесу", – наголошується в повідомленні.

"Цілком зрозуміло, що Кремль у такий дивний спосіб намагається підготувати бодай якусь інформаційну базу під подані до ООН документи щодо визнання цього маріонеткового утворення з російським військовим контингентом", – констатує голова української делегації у Парламентській асамблеї НАТО.

"Активність РФ щодо Придністров’я та в ситуації навколо ОРЛО свідчить про системну та цілеспрямовану політику Росії з ігнорування міжнародних зобов’язань та сприяння гальмуванню процесів з мирного врегулювання в регіоні", – резюмує Фріз. 

Нагадаємо, 21 листопада колона військової техніки та кількадесят озброєних чоловіків у масках увійшли до окупованого Луганська. Цю інформацію підтверджують і спостерігачі ОБСЄ. Вони зафіксували військові вантажівки, бронетранспортери та зенітну установку. Зі слів місцевих, невідомі військові без розпізнавальних знаків у Луганську з'явилися ще вдень і перегородили вулиці. Таким чином відбувається розв'язання конфлікту між кримінальними угрупованнями так званого голови "ЛНР" Ігоря Плотницького і міністра внутрішніх справ" ЛНР" Ігоря Корнета.

ОБСЄ показала військову колону, що увійшла до окупованого Луганська – фоторепортаж

Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську

Попередній матеріал
З 2018 року Польща змінює правила працевлаштування іноземців
Наступний матеріал
У Нацполіції прокоментували закупівлю нагрудних камер "за завищеними цінами"
Loading...