5 канал

25 років незалежності України: історія першого Президента

В історію Леонід Кравчук увійшов не лише як батько незалежності

Шлях від завідувача ідеологічним відділом секретаріату, члена політбюро компартії до першого Президента незалежної України Леонід Кравчук пройшов за кілька років. За цей час він встиг побути жорстким опонентом опозиційного Народного руху, зробити автономною республікою Кримську область і провести історичне засідання Верховної Ради УРСР. А щойно очоливши Україну, поховати у Біловезькій пущі Радянський Союз та розпочати процес відмови від ядерної зброї.

Утім, в історію Леонід Кравчук увійшов не лише як батько незалежності. Його прізвищем нарекли візок на колесах. Саме "кравчучка" допомагала багатьом пережити гіперінфляцію та тотальний дефіцит перших років незалежності. Економічний колапс та політична криза не дали Кравчуку до кінця насолодитися високим статусом – Президент виконував свої повноваження трохи більше двох з половиною років, після чого Кравчук погодився на дострокові вибори.

Програвши вибори, Леонід Кравчук на політичну пенсію не пішов. У 1998-му очолив виборчий список СДПУ(о). З цією політичною силою йшов на вибори і в 2002-му, і в 2006 році.

Тоді блок НЕ ТАК на чолі з Кравчуком з тріском провалився на виборах. Та з великої політики Леонід Макарович і цього разу не пішов – залишався затребуваним політиками чинними. Уміння оминати гострі кути зробило його учасником, а здебільшого ведучим, різноманітних поважних зібрань. Без першого Президента не обійшовся і круглий стіл, на якому намагалися врегулювати кризу під час Євромайдану.

Коли почалася російська агресія в Криму, 80-річний Кравчук пообіцяв: попри свій вік візьме зброю і піде воювати за батьківщину. Утім, від перевіреного варіанту круглого столу не відмовився.

Про нього досі кажуть: цей хитрий лис може пройти між краплями дощу та вийти сухим із води. А якщо не вийде, то Леонід Макарович має універсальне пояснення: "Маємо те, що маємо".

Читайте також: 25 років незалежності України - історія другого Президента

Читайте також: 25 років незалежності України - історія третього Президента

Читайте також: 25 років незалежності України - історія Віктора Януковича

Попередній матеріал
Лідери понад 10 країн надіслали привітання з нагоди Дня Незалежності України
Наступний матеріал
Tesla Motors розпочинає випуск нових модернізованих електрокарів – Model S і Model Х
Теги:
Loading...

Юні українці готують музичний виступ до Дня Незалежності

Спеціальне дослідження до Дня Незалежності України: цікаво про українців та Україну

Прес-конференція першого президента України Леоніда Кравчука: "Україна: 25 років Незалежності" - відео

Леонід Кравчук - інтерв'ю

Леонід Кравчук - інтерв'ю

Кравчук: для кардинальних змін в Україні потрібні дві умови