5 канал

25 років незалежності України: історія третього Президента

Помаранчева революція привела Віктора Ющенка до влади з безпрецедентним рівнем довіри

Опозиційний політик, в минулому успішний банкір та прем'єр-міністр з програмою дій та цілою командою однодумців. Українці легко вірять простим словам про відродження нації та культури. Про розквіт держави та близьке возз'єднання з Європою, вірять у професіоналізм і порядність…

Отруєння, брудна кампанія опонентів і фальсифікації на виборах породжують небачені для України, зразка 2004-го народні протести. Помаранчева революція приводить Ющенка до влади з безпрецедентним рівнем довіри. За інавгурацією на переможному Майдані спостерігає чи не увесь світ. На Україну з новим Президентом покладаються великі сподівання.

Відповідно до передвиборчих домовленостей новий уряд очолює Юлія Тимошенко. Через 5 років саме на лідерку БЮТ Ющенко покладе відповідальність за свої невдачі. Чвари всередині провладної команди починаються вже за кілька місяців роботи. Влітку 2005-го з Секретаріату зі скандалом іде Олександр Зінченко. Восени Президент відправляє у відставку і нещодавню близьку соратницю. Протистояння двох помаранчевих лідерів штовхає країну в політичну кризу.

Після парламентських виборів 2006-го та чотиримісячної "коаліціади" Ющенко підписує подання на призначення прем'єром Віктора Януковича. Та вже через рік розпускає Верховну Раду. Після перевиборів уряд вдруге очолює Юлія Тимошенко. Війна між колишніми соратниками розгортається з новою силою…

Музей голодомору, звання Героя Степанові Бандері… У народі Ющенко також запам'ятається любов'ю до бджіл, вишиванок і калинових кущів, походами на Говерлу та довгими месіанськими промовами з традиційним "Дорогі друзі, дорогі колеги…"

Під час його президентства жодна з обіцяних реформ не стала реальністю: бандити не сіли до тюрем. Україна так і не наблизилась до Європи. А відносини з Росією охололи.

Майже без соратників і підтримки виборців він таки вирішує боротися за другий політичний термін. Отримавши безславні 5%, третій Президент практично зникає з політичної мапи, лиш час від часу приїжджає на урочистості з державної дачі, з якої за час правління Януковича він так і не з'їхав.

Читайте також: 25 років незалежності України - історія першого Президента

Читайте також: 25 років незалежності України - історія другого Президента

Читайте також: 25 років незалежності України - історія Віктора Януковича

 

Попередній матеріал
Порошенко: Головним гарантом незалежності країни є українське військо
Наступний матеріал
Порошенко: Угода про асоціацію з ЄС поступово компенсує економічні втрати від російської агресії
Теги:
Loading...

Юні українці готують музичний виступ до Дня Незалежності

У "Борисполі" зустріли українських шаблісток, які привезли срібло з Олімпіади в Ріо

Іванющенко рік перебував в Україні, поки йому не оголосили підозру - Шабунін

Ющенко подав до ВСУ заяву про повернення Бандері та Шухевичу звання Героїв