"Корупція неподолана, інвестиційний клімат не створили": Єлісєєв про позицію Зеленського на міжнародній арені

Костянтин Єлісєєв 5 канал
Колишній заступник глави Адміністрації президента у програмі "Час за Гринвічем" також розповів, чому Україна досі не отримала членство в НАТО

Наразі позиція президента Володимира Зеленського на міжнародній арені є непевною і провальною, і тому через іноземну пресу українці досить часто чують "якісь незрозумілі вимоги, на які Захід дуже часто реагує з подивом". Про це у програмі "Часі за Гринвічем" на "5 каналі" сказав заступник глави Адміністрації президента (2015-2019 рр.) Костянтин Єлісєєв.

"Чого варте лише останнє інтерв'ю від 1 червня Frankfurter Allgemeine Zeitung. У ньому Зеленський заявив, що очікує більшої допомоги від Німеччини. Його слова стали ніби продовженням розмови влітку 2019 року з президентом США Трампом, коли Зеленський погоджувався, що європейські партнери щодо НАТО мало допомагали Україні", – сказав він.

А що Україна готова запропонувати взамін? Корупція, за яку постійно дорікає Захід, – неподолана, інвестиційний клімат – не створений. Ба більше, слова західних партнерів в Офісі президента України просто не чують.

Уже за кілька тижнів Зеленський матиме зустріч з американським президентом Джо Байденом. Той чітко заявив про підтримку України, невизнання анексії Криму і територіальну цілісність. Однак для подальшої підтримки Україна має рухатися курсом реформ. Чи почула Банкова заклик Байдена про подолання корупції, реформу правової системи та зменшення впливу олігархів на політичну систему України?

"Пригадаймо одну з останніх вимог Зеленського до НАТО: "Дайте нам чіткий перелік, що ми маємо зробити для отримання ПДЧ і членства". Але президенту чітко на це відповів спеціальний представник генсека НАТО Джеймс Аппатурай: "Скажу прямо: це так не працює. Тому що немає конкретного переліку критеріїв". Окрім технічного виконання, має бути політична воля членів. А її поки що немає", – розповів Костянтин Єлісєєв.

На зустрічі з Меркель говорили і про закінчення будівництва російського газогону "Північний потік-2". Якою має бути позиція української влади для збереження ролі надійного транзитера? Гарантії на постійну прокачку, можливо, варто вимагати не в Берліна, а саме в Москви?

За його словами, Володимир Путін може використати "Північний потік-2" для політичного шантажу, адже газ для нього – це не стільки економічний проєкт, скільки спосіб тиску на європейські та інші держави.

Нагадаємо, що перед цим депутати Верховної Ради підтримали посилення кримінальної відповідальності за корупцію, а саме за неправдиве декларування, врахувавши при цьому пропозиції президента України Володимира Зеленського.

Попередній матеріал
Найекологічніші за всю історію проведення та без глядачів: які будуть особливості Олімпійських ігор-2020 в Токіо
Наступний матеріал
Міфи від агента "Міль": як Путін підтасовує історичні факти про Україну – розвіюємо маразми
Loading...