Павло Клімкін
Павло Клімкін Фото МЗС України

Клімкін: Україна планує стати членом Ради ООН з прав людини на 2018-2020 роки

  До складу РПЛ входять 47 держав-членів, які обираються членами Генасамблеї ООН

  Україна має намір стати членом Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини (РПЛ) на період 2018-2020 років. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter.

  "Україна готова працювати над посиленням можливостей Ради ООН з прав людини, якщо її буде обрано у жовтні до Ради ООН на період 2018-2020 років", – написав чільник вітчизняного МЗС.

  Нагадаємо, що рішення про створення нового органу ООН у галузі прав людини – Ради ООН з прав людини (РПЛ) було схвалено у вересні 2005 року під час саміту глав держав та урядів у Нью-Йорку. Зокрема, у рамках реалізації цього рішення 15 березня 2006 року 60-та сесія Генеральної Асамблеї ООН ухвалила резолюцію 60/251, в якій містяться положення стосовно мандату, роботи, складу та процедури обрання членів Ради.

  "Відповідно до резолюції, головною метою РПЛ є захист прав і основних свобод людини на справедливій та рівній основі, а також ефективна координація та інтеграція діяльності, що стосується прав людини, у рамках системи ООН. У своїй діяльності РПЛ керується принципами універсальності, неупередженості, об’єктивності та невибірковості, а також принципом конструктивного міжнародного діалогу та співробітництва з метою сприяння заохоченню та захисту всіх прав людини – громадянських, політичних, економічних, соціальних та культурних прав, в тому числі право на розвиток", – нагадали в УНІАН.

  Зазначимо також, що до складу РПЛ входять 47 держав-членів, які обираються членами Генасамблеї ООН шляхом прямого таємного голосування за географічним розподілом: група африканських держав – 13 місць, група азійських держав – 13 місць, група держав Латинської Америки та Карибського басейну – 8 місць, група східноєвропейських країн – 6 місць та група західноєвропейських та інших держав – 7 місць.

  Термін дії повноважень РПЛ складає три роки,а її члени не мають права на переобрання після двох поспіль термінів членства.

  Нагадаємо, 21 лютого міністр закордонних справ України Павло Клімкін також заявив, що Радбез ООН потребує негайного реформування через зловживання правом вето.

  Попередній матеріал
  Аваков просить повноважень і рішень Антитерористичного центру і Кабміну для зняття блокади ОРДЛО
  Наступний матеріал
  У Європарламенті закликають посилити тиск на Росію через переслідування українців
  Loading...

  Клімкін: Радбез ООН потребує негайного реформування через зловживання правом вето

  Клімкін пояснив, чому постійне членство Росії у Радбезі ООН – це фундаментальна проблема

  Радбез ООН за головування Клімкіна ухвалив резолюцію про захист об'єктів критичної інфраструктури