Європарламент
Європарламент http://nk.org.ua/

У Європарламенті закликають посилити тиск на Росію через переслідування українців

  У Європарламенті закликали міжнародну спільноту тиск на Росію у зв'язку із протиправними кримінальними переслідуваннями українських громадян за політичними мотивами

  Про це йшлося у вівторок у Європарламенті на міжнародній конференції з проблем українських політичних в'язнів, які утримуються Росією, повідомляє "Укрінформ".

  "У рамках кампанії LetMyPeopleGo фонд "Відкритий діалог" та Центр громадянських свобод закликають міжнародне співтовариство посилити тиск на російське керівництво з метою припинення політично умотивованих переслідувань українських громадян в Росії та в окупованому Криму", – заявили організатори заходу.

  Ці вимоги підтримали депутати Європарламенту, зокрема Марью Лаурістен (Естонія), Петрас Ауштревічус (Литва), Анна Фотіга (Польща).

  "Сьогодні ми маємо особливе засідання. Воно присвячене реальним жертвам російської агресії, окупації та диктатури. Це є зростаючі загрози для демократії в Європі", – заявила естонський парламентарій Лаурістен.

  У свою чергу, представник України при ЄС посол Микола Точицький закликав європарламентаріїв ініціювати ухвалення резолюції у законодавчому органі ЄС з метою вкотре привернути увагу світового співтовариства до порушення з боку Росії міжнародного права, прав людини та до політично умотивованого ув’язнення українців.

  "Я хотів би попросили Європарламент розглянути можливість проведення найближчим часом засідання, присвяченого питанню українських політичних в'язнів у Росії та в окупованому Криму та ухвалити резолюцію. Лише через такий тиск та наші спільні зусилля ми зможемо допомогти українцям, які протиправно заарештовані російським керівництвом", – заявив представник України при ЄС.

  За інформацією правозахисників, з початку російської агресії проти України і до сьогодні щонайменше 70 українських громадян піддаються політично умотивованому кримінальному переслідуванню. Серед них 45 осіб ув'язнені (16 відбувають покарання за рішеннями суду та 29 ще перебувають під слідством).

  Попередній матеріал
  Клімкін: Україна планує стати членом Ради ООН з прав людини на 2018-2020 роки
  Наступний матеріал
  Оксана Білозір закликала Вікторію Сюмар спростувати інформацію про поїздки депутатів до Москви
  Loading...

  Канада розробляє масштабний план допомоги Україні для протидії агресії РФ

  Євродепутат Гармс в Авдіївці: "Україна не залишиться на самоті у боротьбі з російською агресією"

  Майбутнє Європи, кібербезпека та агресія Кремля: у Мюнхені стартувала безпекова конференція