13 нарада з керівниками закордонних дипустанов України
13 нарада з керівниками закордонних дипустанов України Twitter / Петро Порошенко

Кінець "дружби" з РФ, сумніви Італії, відносини з Польщею: про що Президент з дипломатами говорив

За останній роки погіршилися відносини не лише з Росією, визнають посли. Деякі члени Євросоюзу з партнерів перетворилися на опонентів...

Україна готується розірвати договір про дружбу і співробітництво з Росією. Президент доручив МЗС готувати відповідні документи. Про сам факт такої підготовки Петро Порошенко заявив на 13-й нараді з керівниками закордонних дипломатичних установ України. Такі зустрічі відбуваються раз на рік, після Дня Незалежності. Злітаються українські дипломати з усього світу. Розмову Президента із дипкорпусом слухали кореспонденти "5 каналу".

Відпустка, але не зовсім. Українські посли повернулися додому на 5 днів. Але замість відпочинку – робочі зустрічі та настанови.

"Прохання, беріть приклад із наших українських воїнів. Виходьте зі зручних офісів і атакуйте креативними ідеями та новими ініціативами", – закликає послів "воювати" з агресором Президент.

Днями частина з них відвідала прифронтову Авдіївку. Тепер матимуть змогу розповісти про побачене іноземним дипломатам та політикам. Особливо про дотримання так званих перемир'їв російсько-терористичними угрупованнями. Бо деякі європейські країни сумніваються, що санкції проти агресора необхідно продовжувати і надалі. Зокрема – Італія.

"Ми дійсно маємо надзвичайну ситуацію. Єдина країна-член ЄС і НАТО має положення урядової програми, затвердженої парламентом, щодо скасування санкцій проти Росії. Включення положення про скасування санкцій аргументується саме захистом інтересів італійського бізнесу", – звітує посол України в Італії Євген Перелигін.

Петро Порошенко відповідає: "Коли вони збираються підтримати тих, хто вбиває дітей. Коли їм кажеш, що в нас же не заморожений конфлікт. У нас 23-го числа під час наступу російських підрозділів загинуло четверо українських героїв. Від артилерійського й мінометного вогню, який заборонений Мінськими домовленостями. Підіть, про бізнес розкажіть їх мамам".

Продовження санкцій та ізоляції агресора – головні тези для міжнародних партнерів на найближчий рік. А щоб українські дипломати були переконливіші, офіційний Київ планує на власному прикладі показати – як поводитися з тим, хто називає себе дружнім народом. І розірвати договір про дружбу з Росією, який підписали в далекому 1997-му президенти Єльцин і Кучма. В ньому гарантується незмінність кордонів і територіальна цілісність країн-підписантів.

За останній роки погіршилися відносини не лише з Росією, визнають посли. Деякі члени Євросоюзу – з партнерів перетворилися на опонентів. Наприклад Угорщина. Через нову мовну норму українського закону про освіту, або Польща – через різне тлумачення історичного минулого.

"На жаль, є в Польщі певні сили, які використовують історичне минуле для власних політичних інтересів. Але загалом суспільство налаштоване до України позитивно. Вважаю, нам вдасться перевести історичний діалог в площину експертську", – зазначає посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Але поки що усі зусилля української сторони марні. Хоча коли йдеться про боротьбу з агресором – Варшава стоїть пліч-о-пліч із Києвом, нагадують дипломати. Переконані, такою ж буде позиція Польщі під час найближчих політичних боїв у Сполучених Штатах, на полях щорічної сесії Генасамблеї ООН наприкінці вересня. Саме через міжнародну коаліцію, яка виступає проти агресії Кремля, російський президент ігнорує цей захід останні роки.

Ірина Герасимова, Орест Пона, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Помічники війська українського: чого не вистачає сучасній армії та як допомагають волонтери
Наступний матеріал
Депутати у камуфляжі: піар на ветеранах АТО – "БлогПост"

XIII Нарада керівників закордонних дипустанов: виступ Петра Порошенка – відео

Україна наблизилась до розірвання Договору про дружбу з РФ – Порошенко

"Свідчення особливої уваги": в Україну з офіційним візитом прибуде Ангела Меркель

Посол пояснила, чому Британія поки не спрощуватиме візовий режим з Україною

XIII Нарада керівників закордонних дипустанов: виступ Гройсмана – відео

ХІІІ Нарада керівників закордонних дипустанов України: виступ Володимира Єльченка – відео