Порошенко про відбудову Донбасу: Ми вже обговорювали з лідерами ЄС програму патронату над містами і селищами

Президент наголошує на важливості залучення міжнародної гуманітарної допомоги для відновлення Донбасу

Україна поверне контроль над усіма окупованими територіями. На цьому наголосив президент України Петро Порошенко, який сьогодні з українськими дипломатами прибув на Донбас у межах робочої поїздки. Про таке повідомляє "5 канал".

Під час промови глава держави зазначив – роль дипломатів у відновленні українського суверенітету – не менш важлива, ніж завдання військових. Тож саме українські посли мобілізуватимуть кошти для відновлення зруйнованої інфраструктури сходу.

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості залучення міжнародної гуманітарної допомоги для відновлення Донбасу. Про це Глава держави заявив на зустрічі керівниками дипломатичних представництв України за кордоном та українськими військовими 92- бригади під час робочої поїздки на Донеччину.

"Важливо також залучення міжнародної гуманітарної допомоги. Ми вже декілька разів обговорювали з лідерами Європейського Союзу програму встановлення окремими країнами своєрідного патронату над визначеними містами і селищами Донбасу. Нехай Німеччина візьме відповідальність за Краматорськ, нехай Греція – за Маріуполь, нехай Велика Британія – за Волноваху. Нехай інші країни візьмуть Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Авдіївку", – зазначив Глава держави.

Президент зауважив: "Це буде гарним символом. Бо якщо люди будуть інвестувати у відновлення нормального життя на Донбасі, вони будуть розуміти той рівень проблем, який сьогодні стосується нас... Я переконаний в тому, що ми маємо терміново активізувати сьогодні цю роботу".

За його словами, мешканці Донбасу мають відчути і ефективні дії української влади, і солідарність усього світу з Україною для вирішення проблем та налагодження життя регіону. "Вони сьогодні потребують цієї допомоги", – зазначив він.

Президент також підкреслив, що його принципова позиція полягала в тому, щоб першим пріоритетом розподілу бюджетних коштів на відбудову інфраструктури був саме Донбас. Він наголосив, що нині будуються дороги, зокрема відновлено дорогу Слов’янськ – Харків, будується зараз дорога між Краматорськом та Маріуполем, дорога на Луганськ. Також будуються школи та відновлюється зруйнована інфраструктура міст та сіл.

Під час поїздки Президент також підписав закон, який посилив соціальний захист військовослужбовців – та взяв участь у символічній церемонії відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці. Президент зауважив, що РФ більше не зможе шантажувати Україну постачанням блакитного палива.

Як повідомляв 5.UA, що до Авдіївки в рамках участі у ХІІІ Нараді керівників закордонних дипломатичних представництв України також прибули 80 українських дипломатів. Міністерство закордонних справ 26-28 серпня проводить ХІІІ Нараду керівників закордонних дипломатичних представництв України. У ній очікується участь Президента України Петра Порошенка. На початку серпня глава держави повідомив, що в рамках наради буде скоординовано дії з відновлення суверенітету і територіальної цілісності держави та визначено ключові пріоритети за всім комплексом наших зовнішніх відносин.

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Продовжуємо боротьбу за повернення" – Порошенко привітав Донецьк із Днем міста
Наступний матеріал
У Києві вручили премією імені Василя Стуса: хто став переможцем

Порошенко в Авдіївці підписав закон про підвищення соціального захисту військовослужбовців

Зустріч Президента і послів з військовими в Авдіївці – відео

Урочисте відкриття нового газопроводу в Авдіївці: виступ Президента – відео

Великий друг України: у США пішов з життя сенатор Джон Маккейн

"Легких крил": керівники держави привітали українських авіаторів з професійним святом

"Охоплені любов'ю Константинополя": Патріарх Варфоломій привітав українців з Днем Незалежності