president.gov.ua

"Вірте": Порошенко в Авдіївці звернувся до українців на Донбасі, які перебувають під російською окупацією

Президент сказав, що Україна "поверне кожен клаптик своєї землі"

Президент України Петро Порошенко прибув з робочою поїздкою до Авдіївки Донецької області, де  разом з представниками українських закордонних дипустанов взяв участь у відкритті нового газогону в обхід окупованих територій. Газогін був пошкоджений у результаті бойових дій на Донбасі понад рік тому.  

Глава держави виступив перед  жителями міста. У промові звернувся і до українців на окупованих територіях Донбасу. 

Порошенко сказав: "Я на все життя запам'ятаю своє лютневе відвідування Краматорська 2015 року після обстрілу Краматорська з системи залпового вогню "Смерч", я на все життя запам'ятаю візит до Маріуполя після того, як по цивільних кварталах знову були застосовані системи залпового вогню. І я на все життя запам'ятаю запитання, що мені ставили і в Краматорську і в Маріуполі: "А ви нас не залишите? Ви звідси не підете?". Я твердо пообіцяв, що ми будемо боротися за кожен клаптик нашої землі. І не тільки нові Збройні сили України стануть і захистять українця на лінії зіткнення, а внаслідок нашої рішучої та ефективної роботи ми повернемо окуповані землі України. І кожен українець, який зараз знаходиться... Я хочу скористатися можливістю для того, щоб звернутися до українців, які зараз перебувають під російською окупацією на окупованій території Донбасу. Вірте. Український прапор, український герб, влада української держави точно повернеться на кожен клаптик окупованої землі".

Глава держави також наголосив: "І так само, як ми зараз тримаємо своє слово по запуску газозабезпечення Авдіївки, так само все буде добре. І перемоги у нас попереду. І єдність українського народу, який ніхто не зміг розхитати. Шана і повага до України, патріотичні настрої, які нарешті запанували на Донбасі".

Порошенко також наголосив, що зміни крок за кроком, день за днем відбуваються на Донбасі і ці зміни мають бачити на окупованих територіях. "Нехай подивляться на Авдіївський коксохім, який нарешті вийшов на довоєнні потужності", – сказав Президент, нагадавши, що у січні 2017 року думали, як врятувати це підприємство.

"Що ми бачимо зараз? Авдіївський коксохім набирає нових людей: інженерно-технічних працівників, робітників. Створюються робочі місця  на українському виробництві", – констатував Петро Порошенко.

"А подивіться, що відбувається за лінією зіткнення: тотальне безробіття; середня заробітна плата шахтаря 12 тисяч рублів – це біля 5 тисяч грн; шахти закриті; безпека на нульовому ріні… Рівень життя дає можливість чітко розібратися про відповідальність тих, хто повівся на манівці і дешеві обіцянки російських окупантів", – додав Глава держави. За його словами, тому принциповим є те, щоб вони  побачили, як на звільненому Донбасі відбудовується держава.

Порошенко також підкреслив, що за його доручення відбувається дорожнє будівництво та відновлення зруйнованих автошляхів. Він також розповів про ініціативу щодо участі країн Євросоюзу у відбудові конкретних населених пунктів на сході України.

Як повідомляв 5.UA, що до Авдіївки в рамках участі у ХІІІ Нараді керівників закордонних дипломатичних представництв України також прибули 80 українських дипломатів. Міністерство закордонних справ 26-28 серпня проводить ХІІІ Нараду керівників закордонних дипломатичних представництв України. У ній очікується участь Президента України Петра Порошенка. На початку серпня глава держави повідомив, що в рамках наради буде скоординовано дії з відновлення суверенітету і територіальної цілісності держави та визначено ключові пріоритети за всім комплексом наших зовнішніх відносин. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

З українськими прапорами та у вишиванках: Авдіївка відсвяткувала 4-ту річницю визволення

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Зустріч Президента і послів з військовими в Авдіївці – відео
Наступний матеріал
У центрі Києва через аварію перекинувся інкасаторський автомобіль – відео

Урочисте відкриття нового газопроводу в Авдіївці: виступ Президента – відео

Великий друг України: у США пішов з життя сенатор Джон Маккейн

"Легких крил": керівники держави привітали українських авіаторів з професійним святом

"Охоплені любов'ю Константинополя": Патріарх Варфоломій привітав українців з Днем Незалежності

Від гасла "Слава Україні!" ворогів корчить як чортів від ладану – Порошенко

Порошенко розповів, чому не оголошував воєнний стан