Російські найманці
Російські найманці фото informnapalm.org

Хто злив "вагнерівців": парламентська ТСК вкотре не назвала винних у зриві спецоперації – причини

Читайте по-русски
ТСК також зайнялася питанням Іловайської трагедії

Слідча комісія "слуг народу" оприлюднила проміжні результати розслідування справи про злив спецоперації щодо "вагнерівців". На ній дійшли висновку, що президент не давав команди припиняти операцію, а голова ОП Андрій Єрмак не міг давати таку команду, бо це не його компетенція. Тому хто її злив – невідомо. Крім того, ТСК з'ясувала, хто винен у Іловайській трагедії. Висновки "слуг" аналізувала журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.  

Фінального звіту тимчасової слідчої комісії про "Вагнергейт" – знову не дочекалися.  

Спершу голова ТСК Мар'яна Безугла говорила, що спецоперації не було, був спецзахід. Тепер усіляко заперечує можливий злив із Банкової. Попри те, що ані президента, ані керівника його Офісу – на допит не викликали.   

"ТСК також не вдалося встановити, що президент давав особисті розпорядження ГУР МОУ відтермінувати захід. Керівник Офісу президента не має повноважень щодо відтермінування будь якого-заходу. Міністр оборони може санкціонувати дії лише в частині залучення збройних сил", – зазначила голова ТСК, "слуга" Мар'яна Безугла.

Чи заслухала ТСК нині вже ексміністра оборони Андрій Тарана – також невідомо. Керівниця комісії на жодне запитання не відповіла. Раніше журналіст Юрій Бутусов наголошував, що за даними його джерел, саме Таран поставив підпис під планом спецоперації в липні 2020-го.  

"Президенти держави мають давати офіційні покази. Спецоперація зірвана була не через накази президента України, а через те, що хтось зателефонував до іноземних спецслужб, до ворожих", – зазначив журналіст, головний редактор "Цензор.Нет" Юрій Бутусов. 

Демократична опозиція певна – тимчасова слідча комісія, яка здебільшого складається зі "слуг народу" Володимира Зеленського – іншої інформації у своєму звіті надати й не могла. Ба більше – навіть свідків та учасників спецоперації опозиційні депутати власноруч знаходили та приводили для надання свідчень комісії.  

"Зі сторони Офісу президента завдання, яке було поставлене – воно виконане, те, що ТСК зробила. Ті очікування, які потрібно було зробити, щоб до Офісу президента не було питань. Можливо, буде розслідування після того, як зміниться влада або опозиція прийде до влади. Бо зараз, маючи всі правоохоронні органи, влада зробить все, аби ми цього не дізналися", – зазначає Роман Костенко з "Голосу".

Не маючи фінального звіту стосовно "вагнерівців", тимчасова слідча комісія вже взялася до розслідувань Іловайської та Дебальцівської трагедій, підписання Мінських угод. Щодо цих пунктів теж оприлюднили короткий звіт. Та опозиційні сили наголошують – для звіту про "Вагнергейт" варто почекати на оприлюднення фільму від міжнародних розслідувачів "Беллінгкет". Спікер парламенту сенсацій не очікує.  

"Це буде пряме звинувачування в відвертій брехні вищого керівництва держави – пам'ятаємо, що спочатку не було, а потім – було, та не так. Фактично відкрите визнання головнокомандувача, що "я повідомив". Хтось буде вимушений визнати і буде поставлений перед фактом, що в цій операції і зриві є відверта брехня", – вважає депутат "Європейської Солідарності" Михайло Забродський.

"Будемо давати ті факти, які в нас є, вийде історія про "Вагнергейт", розслідування міжнародне. Суспільство дізналося, що наша розвідка могла провести таку складну операцію. але її було зірвано", – зазначив Роман Костенко з "Голосу".

Міжнародні розслідувачі на чолі з Христо Грозєвим мають оприлюднити фільм цього тижня. Обіцяють у подробицях розповісти, що саме призвело до затримання 33 бойовиків приватної військової кампанії "Вагнер" у Білорусі, влітку 2020-го. 

Олена Рибінська, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Нагадаємо, від початку скандалу в Офісі президента неодноразово заперечували саме існування операції із захоплення "вагнерівців". Хоча пізніше президент Володимир Зеленський сам заявив, що це він передав Лукашенку інформацію щодо "вагнерівців".

Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня "слуги" в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання "вагнерівців", яку підтримувала опозиція на чолі з "Європейською Солідарністю", але утворили іншу ТСК.

Як раніше повідомив нардеп Микола Величкович, псевдоТСК від "слуг" оприлюднили висновки щодо "вагнерівців", хоча учасники спецоперації навіть не встигли дати свідчення.

Крім того, США знали про підготовку спецоперації щодо затримання "вагнерівців". Про це повідомило видання CNN із посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки.

Попередній матеріал
Скупчення російських військ та реальна загроза вторгнення РФ: що відбувається на кордоні України
Наступний матеріал
Громадян РФ не пускати: Зеленський має розглянути петицію про заборону в'їзду для росіян – подробиці
Loading...
"Є недовіра спецслужб до керівництва держави": генерал Забродський про зрив спецоперації "Вагнергейт"

"Є недовіра спецслужб до керівництва держави": генерал Забродський про зрив спецоперації "Вагнергейт"

Очільник МЗС Франції заявив, що ЄС планує ухвалити санкції проти ПВК "Вагнера"

Очільник МЗС Франції заявив, що ЄС планує ухвалити санкції проти ПВК "Вагнера"

"Величезна кількість доказів": у Bellingcat розповіли про розслідування "Вагнергейту"

"Величезна кількість доказів": у Bellingcat розповіли про розслідування "Вагнергейту"

У Bellingcat нарешті розкрили час публікації свого розслідування про "Вагнергейт"

У Bellingcat нарешті розкрили час публікації свого розслідування про "Вагнергейт"

"Зрив операції з "вагнерівцями" та обмін "беркутівців" невипадкові": депутатка Європарламенту вважає Єрмака агентом РФ

"Зрив операції з "вагнерівцями" та обмін "беркутівців" невипадкові": депутатка Європарламенту вважає Єрмака агентом РФ

Якщо СБУ зніме гриф секретності, я розповім деталі санкціонування спецоперації "вагнерівців" – Порошенко

Якщо СБУ зніме гриф секретності, я розповім деталі санкціонування спецоперації "вагнерівців" – Порошенко