Міністра охорони Максима Степанова, який відповідатиме за вакцинацію, президент Володимир Зеленський вважає міцнішим за його попередників. Але він переконаний, що саме вакцинація стане для керівництва МОЗ викликом. Під цим міністром крісло хиталося неодноразово, й про його відставку досі ходять чутки. Але Степанов на посаді цього року залишається. В останні ж дні своєї роботи парламент буквально латав кадрові дірки. Зі скандалом призначили міністра освіти, керівника аграрного міністерства. В обхід, щоправда, Верховної Ради крісло виконувача обов'язків міністра енергетики й першого віцепрем'єра посів Юрій Вітренко.
Чи це той Кабмін, яким "хотів пишатися" президент? Адже він мріяв саме про це, коли звільняв уряд Олексія Гончарука на початку року. Які в нього враження сьогодні, ми не знаємо. Так само не знаємо, чи є в планах Банкової відправити весь уряд на чолі з прем’єром у відставку. Експерти припускають, що від віцепрем’єра до прем’єра – один крок. І не виключено, що саме Вітренко може претендувати наступного року на посаду керівника уряду. Звідки такі припущення – у сюжеті "Підсумків тижня".
Генератор випадкових кадрових рішень. Ще торік Володимир Зеленський обкладався лише найближчим "кварталівським" оточенням. Тепер ж президент не проти співпраці з людьми олігархів. Кадрова плинність у владі з кожним роком дедалі більша. Відправляти найближче оточення в політичне небуття для Володимира Зеленського простіше простого. Але бувають винятки. Один із них – Олег Татаров. За заступника глави Офісу президента взялося Національне антикорупційне бюро. Його підозрюють в афері з будівництвом житла для Нацгвардії у 2017-му. У цій справі Антикорупційна прокуратура навіть підозру посадовцю підписала, але і президент, і його оточення за Татарова горою. А сам посадовець Банкової справу називає сфабрикованою.
"Я за будь-який судовий розгляд, оскільки ця справа немає нічого спільного з юриспруденцією", – заявив Татаров.
Коли запахло смаленим, тобто суд мав вирішити, чи відправляти Олега Татарова в ізолятор, його справу хутко передали іншому відомству. Генпрокурорка, колишня партійна соратниця президента Ірина Венедиктова доручила розслідування Службі безпеки, а нею керує друг дитинства Зеленського – Іван Баканов.
"У жодній такій справі немає такого швидкого прийняття рішення про визначення підслідності, як у цій. У жодній. Це такий процесуальний треш", – зазначив в.о. голови САП Максим Грищук.
Як наслідок – правоохоронні органи тепер з’ясовують відносини поміж собою. Олегу Татарову так і не обрали запобіжний захід. Посадовець МВС часів Євромайдану й далі залишається в Офісі президента. Минуле Татарова неодноразово публічно пригадували і йому самому, і президентові.
Поки Олег Татаров і надалі при президентові, з посади пішла інша заступниця глави офісу гаранта. Юлія Ковалів каже, що звільнилася за власним бажанням. Більше кадрових ротацій в Офісі президента поки не передбачається. А от з урядом ситуація набагато цікавіша. Під новий рік "зелена" влада взялася замінювати чільників міністерств. Таке вже було торік, і теж перед Новим роком. Нічим добрим для тодішнього Кабінету Міністрів Олексія Гончарука не закінчилося. Спочатку посад позбулися окремі міністри, а за кілька місяців у відставку відправили весь Кабінет Міністрів.
"Певні міністри будуть змінюватися, прем’єр поки що буде сидіти на місці, тому що твін – фігура компромісна. І він радше зараз виконує роль такого ведучого, який організовує засідання Кабінету Міністрів. І не має власної політичної вираженої позиції", – наголосив генеральний директор інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" Олександр Мартиненко.
Захитати крісло під прем’єром можуть низькі президентські рейтинги. Адже одна з головних причин відставки попереднього уряду – саме падіння довіри до Володимира Зеленського. І прізвище можливого нового прем’єра уже не таємниця. Юрій Вітренко – колишній топ-менеджер "Нафтогазу", а тепер виконувач обов’язків міністра енергетики. Повноцінно очолити відомство йому не вдалося, адже депутати не дали голосів.
"Пан Вітренко претендує не лише на посаду міністра енергетики, а й першого віцепрем'єра. Пану прем’єру треба одразу думати, як співпрацювати з таким сильним конкурентом", – зазначив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.
Сергій Барбу, Сергій Новіков, "Час. Підсумки тижня"