Денис Шмигаль
Денис Шмигаль Урядовий портал

Кабмін виділив 103 млн грн з "ковідного фонду" на виплати колишнім вкладникам банку

  Читайте по-русски
  Держава Україна програла міжнародний арбітраж у Нідерландах

  Кабінет Міністрів виділив Міністерству юстиції 103 млн грн із Фонду боротьби з COVID-19 – на виплати компаніям, що виграли міжнародний арбітраж проти України. Відповідну постанову №1284 Кабмін ухвалив на позачерговому засіданні, 21 грудня.

  У документі йдеться, що кошти мають піти на погашення заборгованості "за рішенням Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів від 26 липня 2018 року у справі №АRB/14/19" за позовом компанії "Сіті-Стейт Н.В.", ТОВ "Компанія з управління активами "Практика", ТОВ "Кристалл-Інвест" і ТОВ "Продіз" – до держави Україна.

  Також уряд доручив Мін'юсту узгодити виділення цих бюджетних коштів із Комітетом Верховної Ради з питань бюджету, а Мінфіну – внести після узгодження відповідні зміни до розпису Державного бюджету.

  Як інформує "Інтерфакс-Україна", у липні 2018 року міжнародний арбітраж у Нідерландах у спорі між згаданими компаніями та державою Україна присудив виплатити позивачам $8,91 млн (239,2 млн грн), а також відсотки за 4,5 роки і $0,4 млн судових витрат. Спір був пов'язаний із втратою депозитів компаній у "Кредитпромбанку", який був виведений з ринку рішенням НБУ. На думку позивачів, держава не змогла захистити їхні інвестиції, як того вимагала міжурядова угода, а також домогтися незалежного розгляду справи в українських судах.

  Нагадаємо, раніше Кабмін спрямував до "ковідного фонду" додаткових 6 млрд грн.

  Попередній матеріал
  В Україні немає проблем з апаратами ШВЛ і киснем, це медіа розганяють істерику – ОПУ
  Наступний матеріал
  У Данії збираються викопати і спалити останки мільйонів інфікованих коронавірусом норок
  Loading...