Радіо Свобода

Кабмін ухвалив рішення про вихід України ще з двох угод у межах СНД

  Читайте по-русски
  Міністерство закордонних справ України у встановленому порядку повідомить про це до Виконавчого комітету СНД

  У середу, 24 квітня, Кабінет Міністрів ухвалив ініційоване Мінекономрозвитку рішення щодо припинення дії Угоди про взаємне забезпечення збереження міждержавних секретів у галузі правової охорони винаходів та Угоди про методологічне співставлення і створення загальної статистичної бази Економічного союзу в рамках СНД. Про таке повідомили на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

  "Так, Угода про взаємне забезпечення збереження міждержавних секретів у галузі правової охорони винаходів, підписана 4 червня 1999 року в Мінську, розроблена з метою забезпечити правову охорону секретних винаходів, що були створені в колишньому СРСР. На сьогодні правові відносини між державами-учасницями Угоди в цій сфері вже відсутні. Сама ж Угода є в цілому застарілою і не відповідає сучасному стану економічних відносин між країнами, що входять до СНД", – йдеться у тексті повідомлення.

  Щодо Угоди про методологічне співставлення і створення загальної статистичної бази Економічного союзу CНД, укладеної 10 лютого 1995 року в Алмати з метою створення загальної статистичної бази, то в сучасних реаліях ця Угода вже давно втратила своє практичне значення та не застосовується.

  "Уся необхідна й потенційно корисна статистична інформація, зокрема економічного характеру, в повному обсязі розміщена у відкритому доступі на офіційних веб-сайтах статистичних органів країн", – додали у міністерстві.

  Відповідно до рішення Уряду, Міністерство закордонних справ України у встановленому порядку повідомить Виконавчий комітет СНД про припинення для України дії зазначених Угод.

  Як повідомляв 5.UA, Рада національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року підтримала пропозицію про припинення участі України в діяльності координаційних органів СНД. РНБО також доручив Міністерству закордонних справ України вжити в установленому порядку заходи щодо припинення дії окремих міждержавних угод.

  Попередній матеріал
  "Укроборонпром" готовий виробляти озброєння для сучасних бойових вертольотів
  Наступний матеріал
  В Україні можуть прийняти новий екологічний закон, створений за європейським прикладом
  Loading...

  Білорусь достатньо заробила на українському конфлікті – Мельник

  Мирні переговори – подалі від Мінська: як Геращенко прокоментувала ініціативу

  Політолог: Гра, яку веде Лукашенко, доволі небезпечна