Радіо Свобода

Кабмін ухвалив рішення про вихід України ще з двох угод у межах СНД

  Читайте по-русски
  Міністерство закордонних справ України у встановленому порядку повідомить про це до Виконавчого комітету СНД

  У середу, 24 квітня, Кабінет Міністрів ухвалив ініційоване Мінекономрозвитку рішення щодо припинення дії Угоди про взаємне забезпечення збереження міждержавних секретів у галузі правової охорони винаходів та Угоди про методологічне співставлення і створення загальної статистичної бази Економічного союзу в рамках СНД. Про таке повідомили на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

  "Так, Угода про взаємне забезпечення збереження міждержавних секретів у галузі правової охорони винаходів, підписана 4 червня 1999 року в Мінську, розроблена з метою забезпечити правову охорону секретних винаходів, що були створені в колишньому СРСР. На сьогодні правові відносини між державами-учасницями Угоди в цій сфері вже відсутні. Сама ж Угода є в цілому застарілою і не відповідає сучасному стану економічних відносин між країнами, що входять до СНД", – йдеться у тексті повідомлення.

  Щодо Угоди про методологічне співставлення і створення загальної статистичної бази Економічного союзу CНД, укладеної 10 лютого 1995 року в Алмати з метою створення загальної статистичної бази, то в сучасних реаліях ця Угода вже давно втратила своє практичне значення та не застосовується.

  "Уся необхідна й потенційно корисна статистична інформація, зокрема економічного характеру, в повному обсязі розміщена у відкритому доступі на офіційних веб-сайтах статистичних органів країн", – додали у міністерстві.

  Відповідно до рішення Уряду, Міністерство закордонних справ України у встановленому порядку повідомить Виконавчий комітет СНД про припинення для України дії зазначених Угод.

  Як повідомляв 5.UA, Рада національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року підтримала пропозицію про припинення участі України в діяльності координаційних органів СНД. РНБО також доручив Міністерству закордонних справ України вжити в установленому порядку заходи щодо припинення дії окремих міждержавних угод.

  Попередній матеріал
  "Укроборонпром" готовий виробляти озброєння для сучасних бойових вертольотів
  Наступний матеріал
  Морська охорона РФ демонстративно близько підходить до українських берегів Азовського моря

  Білорусь достатньо заробила на українському конфлікті – Мельник

  Мирні переговори – подалі від Мінська: як Геращенко прокоментувала ініціативу

  Політолог: Гра, яку веде Лукашенко, доволі небезпечна