Голодомор
Голодомор фото АПУ

Історична відповідальність за Голодомор лежить на РФ як правонаступниці СРСР – Порошенко

Геноцидом хотіли вирішити назавжди українське питання, яке століттями не давало спокою Росії

У суботу, 24 листопада, Президент Петро Порошенко взяв участь у заходах в День пам'яті жертв Голодомору. Під час церемонії вшанування полеглих Глава держави назвав відповідальних за цей страшний злочин.

"Історична відповідальність за Голодомор лежить на Російській Федерації як правонаступниці СРСР, і той злочин не має терміну давності", – підкреслив Порошенко.

За його словами, геноцид українського народу був дуже ретельно спланований.

"Ним хотіли вирішити назавжди українське питання, яке століттями не давало спокою Росії, та й відверто кажучи, і досі не дає. На початку тридцятих років ще свіжою була пам'ять про Українську національну революцію, століття якої ми відзначаємо цього року. Наша революція виявилася надто романтичною, надто вже сподівалася на мир і братерство, надто мало дбала про армію. Через те й була придушена навалою з півночі", – заявив Президент.

Водночас, він додав: національна свідомість, пробуджена революцією, залишилася. Історія України того періоду, свідчить про велику кількість повстань, бо хлібороби не хотіли віддавати зерно, хліб задарма, а українізацію, яку Сталін розглядав як тимчасову подачку, націонал–комуністи сприймали всерйоз і енергійно проводили, зміцнюючи нашу українську ідентичність.

"Потаємну думку мільйонів висловило коротке гасло Миколи Хвильового: "Геть від Москви!"– разом з іншим у нашій мовній стилістиці тих часів: "Дайош Європу", – нагадав Президент.

Відео з церемонії дивіться нижче: 

Попередній матеріал
"Гайда у крижане море": в Одесі яскраво відзначили День моржа – фото, відео
Наступний матеріал
"Дозор" та собаки: на кордон із Румунією вирушили додаткові загони ДПСУ
Loading...