подання на Розенблата
подання на Розенблата 5 канал

Історія п'ята, особлива: документальне кіно, Катерина та Розенблат

Годинне чорно-біле кіно в документальному стилі – про бурштин, десятки тисяч доларів, Катерину, депутата Розенблата та мрії про офшорну компанію в Арабських Еміратах – настільки вразило Регламентний комітет Верховної Ради, що ті вирішити рекомендувати позбавити нардепа недоторканності

На п'ятий день розглядів подань про зняття недоторканності із народних обранців ті вирішили таки рекомендувати дозволити забрати в Розенблата імунітет від кримінального переслідування. Чи знімуть недоторканність – то вже справа наступного сесійного тижня, чи то у вівторок, чи то у четвер перед своїми літніми канікулами голосуватимуть за це колеги Розенблата. Про сьогоднішні перипетії – сюжет "5 каналу".

Навпроти Генерального прокурора Юрія Луценка – колишній його підлеглий по фракції БПП Борислав Розенблат. Нині він ключовий свідок у так званій бурштиновій справі. Суть історії прокурори довго не пояснюють. Відразу вмикають годинний відеодоказ – фільм про велику корупцію Розенблата. У ролику народний депутат з Катериною – агентом НАБУ. Вони зустрічаються десятки разів. Підставний агент пропонує Розенблату гроші за видачу ліцензій на видобуток бурштину. І згодом передає йому перші десятки тисяч доларів.

Далі – Катерина дає ще і ще. Охоронці Розенблата беруть і беруть. З відео, за версією прокуратури, зрозуміло – за ці гроші Розенблат вирішував справи і в судах, і в прокуратурі, і на місцях. Розповідає про свої зв'язки і в Геокадастрі, і в Держлісі. Агенту він навіть пропонує створити офшорну фірму на паях із його сестрою. Фірма забезпечуватиме видобуток каміння. Зрештою за корупційну бурштинову оборудку вони виходять на суму з п'ятьма нулями – $150-200 тисяч.

Домовленість вирішують відсвяткувати. Після фільму генеральний прокурор рекомендує написати заяву про складання депутатських повноважень. Розенблат зазначає: "Цей художній фільм був змонтований, відрежисований, я не знаю, хто озвучував ці всі речення". На що Луценко відповідає: "Борис Соломонович, ніхто Безрукова артиста ми не запрошували, йому заборонено, до речі, в'їзд на територію Україну – це документальній фільм, на підставі законно здобутих слідчих дій".

Уже потім Розенблат журналістам пояснював – він не просив і не брав ніяких грошей у агента. Просто розповідав їй розцінки. І на відео – справді він, але його озвучили. Складати мандат Розенблат наміру не має. Паспорт, як просив його прокурор Холодницький, теж. Свою невинуватість готовий доводити в суді. І вкотре запевняє – він займався легалізацією бурштину, а не навпаки.

Комітет, вражений кадрами з фільму, цього разу не став на бік народного депутата. Усі три подання, і зокрема на арешт назвав достатньо вмотивованими. Висновок направив спікеру. Питання розглянуть в сесійній залі вже з понеділка, 10 липня. Разом із Розенблатом – буде ще п'ять подань. Народні депутати заявили, що не тікатимуть. Але прокурори – вже перевіряють інформацію. І припускають, що дехто до парламенту наступного тижня може і не з'явитися.

Анна Мірошниченко, Іван Наконечний, Микола Лебедєв, "5 канал"

У Миколаєві сталась штовханина на "зустрічі з Савченко" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Парубій головуватиме у 50-й сесії ПАЧЕС
Наступний матеріал
"Кохайтеся, а про документи подбає Мін'юст": як магічне "07.07" спровокувало весільну істерію
Loading...

Нардеп Розенблат розповів, коли здасть свої паспорти

Луценко: Дії Регламентного комітету ВР не зупинять ГПУ у справі притягнення нардепів до відповідальності

У ГПУ достатньо доказів для зняття недоторканності з шістьох нардепів - Луценко

ГПУ скерувала до Ради подання на арешт нардепа Добкіна

ГПУ звинувачує Полякова в отриманні хабара у розмірі $7500

Луценко вніс до ВР подання про надання згоди на арешт нардепа Розенблата