unian.ua

Інтерпол зняв колишнього суддю Чауса з міжнародного розшуку

Читайте по-русски
Комісія виявила неправильне розміщення даних про екссуддю в базі Інтерполу

Інтерпол зняв з міжнародного розшуку скандального українського біглого суддю Миколу Чауса, підозрюваного в отриманні $150 тис. хабаря. Про це повідомляє "Слідство.Інфо", посилаючись на документи, які є в розпорядженні редакції.

"Як ми довідалися, у квітні цього року Комісія з контролю файлів Інтерполу вирішила видалити так звану "червону картку" щодо Миколи Чауса, тобто фактично зняти його з міжнародного розшуку", – повідомляє видання.

Причиною нібито стала перевірка комісії за скаргою самого Чауса. Виявилося, що розміщення інформації про колишнього українського суддю в інформаційній системі організації – не відповідало правилам.

Журналісти також опублікували лист Інтерполу від 7 травня, в якому підтверджується видалення відповідної інформації з бази даних.

Інтерпол зняв Чауса з міжнародного розшуку
Інтерпол зняв Чауса з міжнародного розшукуСлідство.Інфо

В іншому документі мовиться, що після скарги Чауса комісія Інтерполу встановила – підставою для оголошення в міжнародний розшук стало неналежне судове рішення. Замість ухвали про арешт судді, яка є безстроковою, НАБУ надало ухвалу про його примусовий привід. А термін дії цього документу обмежений пів роком.

Тож комісія постановила, що цього недостатньо для оголошення у міжнародний розшук.

У Національному антикорупційному бюро України заявили, що нині триває процедура екстрадиції колишнього слуги Феміди і таке рішення Інтерполу – на слідство не вплине.

"На цей час процедура екстрадиції у Республіці Молдова триває та жодним чином не залежить від факту перебування підозрюваного у міжнародному розшуку", – цитує видання відповідь правоохоронного органу.

Скаргу до Інтерполу Микола Чаус подав ще понад рік тому. У ній заявляв, що кримінальне провадження щодо нього має політичний характер. Втім, комісія не погодилася з доводами біглого судді.

Варто зауважити, що існує правова колізія між українським законодавством та правилами Інтерполу. Для публікації "червоної картки" міжнародна організація вимагала рішення про тримання її під вартою – але таке рішення український суд може ухвалити лише після публікації тієї самої "червоної картки". Втім, створений 2 роки тому Вищий антикорупційний суд України тепер вимагає лише постанови слідчого про оголошення підозрюваного у міжнародний розшук.

Як повідомляв 5.UA, скандального суддю Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева іноземні громадяни. Молдовські ЗМІ написали, що Чауса нібито перевезли в Україну в багажнику автомобіля Toyota RAV 4, що належить посольству України. 

Попередній матеріал
Новим власником "Української правди" став Томаш Фіала – що про нього відомо
Наступний матеріал
Українців евакуюють із сектора Ґаза
Loading...

Відеозвернення Чауса: журналіст пояснив, чому екссуддя не може бути автором запису

Або на Чауса тиснуть, або він уже пішов на домовленість – Лерос про відеозвернення екссудді

"Дає ці заяви недобровільно": адвокат Чауса стверджує, що екссуддю змусили зробити відеозапис

Новини від Чауса: шах і мат та чи були Галілео Галілей та Микола Коперник членами ОПЗЖ – "Час Ч"

У відеозверненні в екссудді Чауса видно сліди від побиття – адвокат опублікував фото

Бутусов про появу Чауса: "ОП хоче представити екссуддю як російського шпигуна, щоб врятувати Зеленського від скандалу"