Twitter/ D_Stoliarchuk

Гройсман закликав Насірова переглянути останні призначення на митницях

  Стали відомі подробиці зустрічі прем'єр-міністра з головою ДФС та чільником Закарпатської ОДА

  У вівторок, 10 травня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів робочу зустріч із головою Державної фіскальної служби України Романом Насіровим та головою Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем. Подробиці оприлюднила прес-служба КМУ.

  Сторони обговорили питання боротьби зі зловживаннями на митниці, зокрема контрабандою, а також зміни системи роботи митниці загалом. Прем'єр-міністр підкреслив, що в усій митній системі – від головних департаментів до місцевих митниць і пунктів пропуску – існують різні тіньові схеми контрабанди, які не додають до Державного бюджету десятки мільярдів гривень через несплату податків.

  Схеми контрабанди товарів, що існують на митниці, зокрема брендового одягу, також "вбивають внутрішнього національного виробника", підкреслив голова уряду. "Нам потрібно тут поставити край. Наше завдання – спільне: ми маємо навести лад у системі митниці таким чином, щоб усі товари, які перетинають кордон, були розмитнені чесно, без застосування різних підходів, у тому числі заниження митної вартості", – заявив Гройсман. Він уточнив, що наразі "йде боротьба за пункт пропуску "Тиса", де йде серйозний потік контрабандних товарів".

  За словами голови уряду, він розраховує на те, що місцева влада та керівництво обласної державної адміністрації візьмуть на себе повноту відповідальності за порядок на митниці та викорінення так званих сірих і чорних контрабандних схем. "Я би хотів, щоб буквально за місяць ви дали результат для суспільства, громадян, для мене як прем'єр-міністра, щоб я розумів, що система працює відкрито, публічно, злагоджено", – зауважив він.

  Говорячи про майбутні зміни в системі роботи митниці, Гройсман зазначив, що буде здійснене технічне переоснащення, зокрема на пунктах пропуску встановлять обладнання для сканування товарів. Також буде удосконалено програмне забезпечення та посилено роботу системи управління ризиками. Крім того, найближчим часом для боротьби з контрабандними схемами буде створено близько 20 мобільних груп за участі співробітників Національного антикорупційного бюро, прикордонних військ, поліції та Державної фіскальної служби.

  Прем'єр-міністр наголосив, що необхідно провести аналіз усіх кадрових рішень на митницях, що були прийняті до 1 травня, зокрема в останніх числах квітня. "Я думаю, що є призначення, які не личать сьогодні державній митній службі, Державній фіскальній службі", – підкреслив він.

  Прем'єр-міністр зазначив, що відповідальність за зловживання на митниці буде жорсткою. "Застерігаю усіх керівників областей, голів адміністрацій: якщо хтось думає, що він може одного "схемщика" замінити на іншого, то він глибоко помиляється. Так не буде. Має бути тільки публічність, відкритість і ефективність", – підкреслив він.

  Тим часом, голова Закарпатської ОДА обіцяв Президенту повернутися із короткочасної відпустки до 11 травня.

  Попередній матеріал
  У 33-річного волонтера місії "Чорний тюльпан" стався інфаркт, він потребує термінової допомоги
  Наступний матеріал
  Після скандалу з офшорами українське законодавство треба адаптувати до норм провідних країн – Центр економічної стратегії

  Гройсман зустрівся з Москалем і Насіровим

  Москаль завтра повернеться до виконання своїх обов'язків

  Геннадій Москаль і надалі рішуче боротиметься з контрабандою – Президент

  У ГПУ відреагували на заяву Москаля

  Гройсман не задовольнятиме прохання Москаля

  5 канал - трансляція наживо