Олексій Гончарук
Олексій Гончарук Урядовий портал

Гончарук похвалився запровадженням винагороди, яку передбачив своїм указом Порошенко

Читайте по-русски
Згідно з Указом Порошенка, розмір винагороди – в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що уряд запроваджує грошову винагороду українцям, які здійснили геройський вчинок. Про це він написав на своєму Telegram-каналі.

Проте така нагорода вже передбачена – указом п'ятого президента Петра Порошенка ще в березні 2019 року.

"Уряд запроваджує грошову винагороду українцям, які здійснили геройський вчинок. 207 людей отримають по 105 тис. грн як одноразову допомогу від держави", – написав він.

Допис Гончарука
Допис Гончарукаскріншот

Як повідомляє "Українська правда", у Мінсоцполітики уточнили, що одержувачами грошової винагороди стануть громадяни України з числа: осіб, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка"; членів сімей осіб, яким присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" посмертно, або в разі смерті Героя України.

Виплату здійснять одноразово за рахунок коштів державного бюджету.

Водночас ця грошова винагорода передбачена указом президента від 28.03.2019 №92 "Про одноразову грошову винагороду особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку". 

Указ Порошенка набрав чинності з 1 січня 2020 року. В ньому йшлося про те, що винагорода виплачується в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум з 1 січня 2020 року – 2102 гривні, тобто нагорода у 2020 році – 105 тисяч гривень. Також Порошенко доручив Кабміну передбачити у бюджеті на 2020 рік і наступні роки кошти для винагороди Героям України.

Попередній матеріал
У МОЗ повідомили, куди повезуть перші тест-системи для виявлення коронавірусу
Наступний матеріал
СБУ оцінила результати заборони російських соцмереж
Loading...