відставка Гончарука
відставка Гончарука 5 канал

Гончарук написав заяву про відставку: що наразі відомо та як зреагував Зеленський

Читайте по-русски
Володимир Зеленський заяву Олексія Гончарука отримав – розгляне та повідомить про своє рішення окремо

Кабінет Міністрів працюватиме у штатному режимі до моменту, аж поки президент не ухвалить рішення, хто і на якій посаді виконуватиме свої обов'язки. Про це в парламенті заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, коментуючи свою заяву про відставку, подану президенту.

Чимало народних депутатів заявили, що відповідно до закону, Гончарук має подавати таку заяву до парламенту. Прем'єр пояснив, що його заяву депутатам передасть президент, якщо політичне рішення про його відставку буде прийняте главою держави як лідером політичної сили і людиною, якій Гончарук довіряє.

Наприкінці серпня 19-го, з підтримкою більшості голосів парламенту та амбітними планами розвитку економіки, приступає до роботи уряд Олексія Гончарука.

"В новому уряді красти не будуть. Перед цим новим урядом стоїть найважливіше завдання – економічне зростання. За декілька тижнів в Україну приїде місія МВФ, з якою ми будемо вести переговори щодо нової, на 3-4 роки програми співпраці з Україною", – сказав Олексій Гончарук 29 серпня 2019 року.

І вже за чотири місяці Олексій Гончарук пише пост у Facebook про відставку. Звітує про роботу на посаді прем'єра і зазначає – хоче звільнитися, щоб уникнути сумнівів щодо його поваги до глави держави. Напередодні спалахнув скандал з аудіозаписом, на якому нібито прем'єр стверджує, що президент погано орієнтується в економіці.

"Я прийшов на посаду виконувати програму президента. Він є для мене взірцем відвертості та порядності. Проте, щоб прибрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до президента, я написав заяву про відставку та передав її президенту з правом внесення в парламент", – заявив прем'єр-міністр.

Тим часом у Верховній Раді традиційно як для сесійної п'ятниці депутати мають заслухати звіти членів Кабміну. Однак урядова ложа – порожня. Спікер оголошує – буде тільки міністр закордонних справ – відповідати на запитання, пов'язані з трагедію з літаком МАУ.

"Прем'єр-міністр написав звернення до президента і зараз уряд на консультаціях", – оголосив Дмитро Разумков.

Але згодом до сесійної залі таки приходить і сам прем'єр. Він називає своє рішення про звільнення політичним. Каже, саме тому й спрямував заяву до президента.

"Останнім часом точаться велика кількість інформаційних атак і маніпуляцій. Мета цих атак і маніпуляцій – посіяти розбрат всередині команди, створити уявлення про те, що нібито хтось не поважає президента. Це неправда", – сказав Олексій Гончарук.

Подав заяву, але не за адресою. У "Європейській солідарності" та групі "За майбутнє" нагадують процедуру відставки прем'єра.

відставка Гончарука
відставка Гончарука5 канал

"В Україні,згідно з Конституцією, звертається не до кур'єра передати сюди заяви, якщо він хоче подати у відставку, а до Верховної Ради. Що відбувається? Ми звертаємося до вас, як до голови ВР з вимогою шанувати Конституцію, регламент, парламентаризм, повернути зараз сюди прем'єра", – нагадала депутат "ЄС" Ірина Геращенко.

Нардеп "За майбутнє" Тарас Бутенко також висловив свою думку: "Ми не розуміємо неповаги до парламенту України як вищого законодавчого органу країни. Саме за вашої ініціативи, Дмитро Олександрович, цього тижня пролунало заслухати уряд в частині нарахувань на свої зарплати, премії, які резонують із зарплатами, які отримують звичайні українці. І ми не послухали цих звітів з боку Уряду".

У "Слузі народу" теж обговорюють рішення Гончарука.

"Це нормально, тому що він радився навіть зі мною. Я кажу, що це нормально. Він питав – це буде нормально сприйнято? Я кажу, для нашої фракції це буде сприйнято нормально, хоча, за законом, якщо ти будеш йти у відставку, тоді подаси ще одну заяву до парламенту, згідно із законом ми проголосуємо", – каже голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Прокоментувала ситуацію нардеп від "Слуги народу" Ірина Верещук: "Президент не повинен подавати у парламент, має заяву подати Гончарук. Якщо він відповідальна людина і розуміє всю глибину відповідальності за свої дії, якщо це не політичний піар, а саме те, що він хоче зробити добровільно, він має вже сьогодні скерувати таку заяву до нас".

Володимир Зеленський заяву Олексія Гончарука отримав, заявили в Офісі президента. Глава держави її розгляне та повідомить про своє рішення окремо.

Тетяна Мосієнко, Ірина Сисак, "5 канал"

Попередній матеріал
Іран зізнався у збитті літака МАУ, щоб у країні не було революції – пояснення Чорновола
Наступний матеріал
Гончарук заявив про готовність ліквідувати ДАБІ – включення
Loading...
"Плівки" Гончарука: СБУ веде досудове розслідування – Рябошапка

"Плівки" Гончарука: СБУ веде досудове розслідування – Рябошапка

Прослуховування Гончарука: Зеленський вимагає встановити причетних

Прослуховування Гончарука: Зеленський вимагає встановити причетних

"Зеленський його помилує" – журналісти сфотографували листування нардепів про "відставку" Гончарука

"Зеленський його помилує" – журналісти сфотографували листування нардепів про "відставку" Гончарука

"Некомпетентний президент і уряд – це велика загроза для країни" – Герасимов

"Некомпетентний президент і уряд – це велика загроза для країни" – Герасимов

Арахамія: "Слуга народу" чекає, як на заяву про відставку Гончарука відреагує Зеленський

Арахамія: "Слуга народу" чекає, як на заяву про відставку Гончарука відреагує Зеленський

Уряд чекає "політичного рішення президента" – Гончарук про режим роботи Кабміну

Уряд чекає "політичного рішення президента" – Гончарук про режим роботи Кабміну