Дмитро Разумков
Дмитро Разумков rbc.ua

Голова Верховної Ради закликав Конгрес США продовжувати санкції, щоб не допустити запуск "Північного потоку-2"

  Читайте по-русски
  Добудова та введення в експлуатацію цього проєкту зробить можливим подальше нарощування Росією агресії проти України, наголосив Разумков

  Голова Верховної Ради Дмитро Разумков закликав Конгрес США утримуватися від затвердження будь-яких угод, які загрожуватимуть енергетичній безпеці Європи та становитимуть загрозу національним інтересам України і США. Про це мовиться у відкритому листі Разумкова спікеру Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на сайті парламенту

  "Висловлюю глибоку стурбованість щодо безперервного будівництва та можливого введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2", який Росія використовує як інструмент гібридної війни. Цей проєкт несе пряму загрозу енергетичній безпеці не лише України, а й усієї Європи", – заявив спікер ВР.

  Разумков зазначив, що "Північний потік-2" є насамперед геополітичним проєктом, що має на меті сформувати енергетичну залежність країн Європи від газової монополії Російської Федерації. Він значно звужує шляхи диверсифікації поставок енергії європейським споживачам.

  "Північний потік-2" іде всупереч з вимогами Третього енергетичного пакета Європейського Союзу та посилює можливості для Росії зловживати своїм панівним становищем на європейському енергетичному ринку", – наголосив спікер.

  І додав, що скандальний газопровід слід розглядати як частину агресивної політики, яку Росія розгортає не лише проти України, а й проти всього західного світу.

  "Добудова та введення в експлуатацію цього проєкту зробить можливим подальше нарощування Росією агресії проти України та потенційно проти інших європейських держав", – наголосив він.

  Також Разумков висловив вдячність Конгресу США за постійну підтримку України у протистоянні загрозам із боку Росії та запроваджені раніше санкції, які не дали змогу послабити енергетичну безпеку України. Він також закликав Конгрес США послідовно продовжувати політику санкцій, які б не допустили добудову та введення в експлуатацію газопроводу та, у випадку необхідності, розглянути можливість введення додаткових посилених санкцій проти юридичних та фізичних осіб, залучених до будівництва "Північного потоку-2".

  Як повідомляв 5.UA, Німеччина офіційно опублікувала умови угоди із США щодо "Північного потоку-2". 

  Як повідомляв 5.UA, Кулеба повідомив, що відповідно до статті 274 Угоди про Асоціацію з ЄС Україна офіційно ініціює консультації з Єврокомісією і ФРН щодо "Північного потоку-2". МЗС вже надіслало відповідні ноти у Брюссель і Берлін.

  Нагадаємо, США призупинили санкції проти "Північного потоку-2". Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що відмова від цих санкцій "відповідає національним інтересам" країни. При цьому він підкреслив, що США "продовжать протидіяти завершенню цього проєкту".

  Верховна Рада проголосувала за проєкт постанови звернення до Конгресу США. Українські парламентарі закликали ввести каральні обмеження проти учасників проєкту. 22 травня США включили в список санкцій низку російських суден та компанії, які пов'язані з "Північним потоком-2".

  Попередній матеріал
  Рада проситиме ЄС і США завадити запускові "Північного потоку-2" – нардепи збирають підписи
  Наступний матеріал
  40% створених пунктів вакцинації проти COVID-19 не працюють – Ляшко
  Loading...

  Рада проситиме ЄС і США завадити запускові "Північного потоку-2" – нардепи збирають підписи

  "Загроза безпеці і порушує принципи ЄС": Україна направила ноти у Брюссель і Берлін через "Північний потік-2"

  США закликали Україну утриматися від критики угоди про "Північний потік-2" – ЗМІ

  США і Німеччина домовилися щодо "Північного потоку-2" – WSJ

  США і Німеччина незабаром оголосять про досягнуті домовленості щодо "Північного потоку-2" – Reuters

  Зустріч Зеленського з Меркель: чому не сталося прориву в питанні "Північного потоку-2"