МЗС
МЗС Вікіпедія

Україна та Польща засудили угоду США та Німеччини щодо "Північного потоку-2" – спільна заява

  Читайте по-русски
  Відмова від спроб зупинити будівництво скандального трубопроводу "збільшує можливості Росії чинити деструктивний вплив на безпекову ситуацію в Європі, поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО та ЄС", мовиться в заяві

  Україна та Польща назвали угоду США та Німеччини щодо "Північного потоку-2" відмовою від спроб зупинити запуск скандального газогону. Ця відмова створила дотикові політичні, військові та енергетичні загрози як для Києва, так і для всієї Центральної Європи. Про це мовиться у спільній заяві міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та міністра закордонних справ Польщі Збігнєва Рау, опублікованій на сайті МЗС України.

  Читайте також: Німеччина офіційно опублікувала умови угоди із США щодо "Північного потоку-2"

  У спільній заяві України та Польщі йдеться про те, що угода, яку опублікували 21 липня 2021 року, значно поглиблює кризу, що триває від моменту рішення схвалити будівництво російського газогону ще 2015 року – незабаром після вторгнення Росії в Україну.

  На думку дипломатів, відмова від спроб зупинити будівництво трубопроводу "збільшує можливості Росії чинити деструктивний вплив на безпекову ситуацію в Європі, поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО та ЄС".

  У заяві мовиться: "Всяка гідна довіри спроба відновити баланс безпеки в регіоні має враховувати можливі негативні ризики у трьох сферах: політичній, військовій та енергетичній. Вона має також бути демократичною, передбачати на етапі узгодження домовленості переговори з урядами країн, які найсильніше відчувають на собі негативні наслідки "Північного потоку-2". На жаль, актуальні пропозиції щодо заповнення дефіциту безпеки, який утворюється, не можуть вважатися достатніми для ефективної мінімізації загроз, які створює "Північний потік-2".

  У МЗС України та МЗС Польщі наголошують, що далі працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами, щоб зупинити запуск "Північного потоку-2" та закликали Сполучені Штати Америки й Німеччину адекватно поставитися до безпекової кризи в нашому регіоні, єдиним вигодонабувачем якої є Росія.

  Як повідомляв 5.UA, Кулеба повідомив, що відповідно до статті 274 Угоди про Асоціацію з ЄС Україна офіційно ініціює консультації з Єврокомісією і ФРН щодо "Північного потоку-2". МЗС вже надіслало відповідні ноти у Брюссель і Берлін.

  Як відомо, 21 липня 2021 року МЗС Німеччини опублікувало текст угоди із США щодо "Північного потоку-2". Газопровід нині побудований на 98%. Будівництво повинні завершити в серпні.

  Нагадаємо, США призупинили санкції проти "Північного потоку-2". Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що відмова від цих санкцій "відповідає національним інтересам" країни. При цьому він підкреслив, що США "продовжать протидіяти завершенню цього проєкту".

  Верховна Рада проголосувала за проєкт постанови звернення до Конгресу США. Українські парламентарі закликали ввести каральні обмеження проти учасників проєкту. 22 травня США включили в список санкцій низку російських суден та компанії, які пов'язані з "Північним потоком-2".

  Попередній матеріал
  "Загроза безпеці і порушує принципи ЄС": Україна направила ноти у Брюссель і Берлін через "Північний потік-2"
  Наступний матеріал
  COVID-19 в Україні: кількість захворілих за добу знову перевищила число тих, хто одужав
  Loading...

  У США сенатори від Демократичної і Республіканської партій критикують угоду про "Північний потік-2"

  Німеччина офіційно опублікувала умови угоди із США щодо "Північного потоку-2"

  США і Німеччина незабаром оголосять про досягнуті домовленості щодо "Північного потоку-2" – Reuters

  Зустріч Зеленського з Меркель: чому не сталося прориву в питанні "Північного потоку-2"

  Образа НАТО на Україну, Nord Stream-2 та мільярдери у космосі – Костянтин Єлісєєв у "Час за Гринвічем"

  "Меркель трохи здала інтереси України на користь Росії" – Арестович