5 канал

ГМ "Опора": Спостерігачі фіксують значні порушення у передвиборчій кампанії довиборів у ВР

Вибори в одномандатних виборчих округах зафіксували ті самі проблеми, які були зафіксовані на виборах 2014 року, зазначив представник ГМ "Опора" Олександр Клюжев

Головна претензія до цієї виборчої кампанії в тому, що вона не відбувається з повним дотриманням виборчих процедур і виборчого законодавства. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив аналітик громадської мережі "Опора" Олександр Клюжев. 

"За висновками наших спостерігачів, тенденції є негативними, і ці вибори в одномандатних виборчих округах зафіксували ті самі проблеми, які ми фіксували й на виборах 2014 року. Власне, це непрямий підкуп виборців з боку кандидатів, здійснення передвиборчої агітації шляхом надання товарів, послуг, інших матеріальних цінностей кандидатів – це певний прояв зловживанням адміністративним ресурсом, коли посадові особи державної влади залучаються де-факто до виборчої кампанії того чи іншого кандидата. Це непрозорість фінансування передвиборчої кампанії і фактично вимоги щодо звітності перед днем голосування, так звані проміжні фінансові звіти кандидатів, ігноруються масово", – розповів він.

Експерт додав: "І є ще проблема – це засилля так званих "технічних" кандидатів, коли провідні учасники виборів зареєстрували десятками інших кандидатів для того, щоб отримати перевагу при формуванні дільничих виборчих комісій".

Нагадаємо, Рада виділила ЦВК додаткові мільйони гривень на проведення проміжних виборів.

Попередній матеріал
Став відомий склад Олімпійської збірної України, що полетить в Ріо-де-Жанейро
Наступний матеріал
Україна не купує російського газу вже понад 230 днів

Тетяна Ричкова про виборчу "битву за Дніпро" та ситуацію на фронті

Кабмін виділив ЦВК 7,35 млн грн на довибори в парламент

У проміжних виборах на семи округах буде рекордно багато технічних кандидатів – ГМ "Опора"

ЦВК завершила реєстрацію кандидатів на довибори у Верховну Раду