Ірина Геращенко
Ірина Геращенко Ірина Геращенко / Facebook

Геращенко: "ЄС" засуджує зловживання владою під виглядом боротьби з епідемією

  Читайте по-русски
  Депутатка нагадала, що за вивіз масок з країни напередодні епідемії – досі ніхто не покараний

  "Європейська солідарність" не підтримує "маразматичні статті законів", які сьогодні дозволяють зловживання владою і свавілля під виглядом боротьби з епідемією. Про це написала співголова фракції Ірина Геращенко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

  "Під час першої позачергової сесії, на якій обговорювали закони протидії коронавірусу, наша фракція виступила із застереженнями щодо норм про посилення повноважень МВС і поліції, надмірних штрафів і криміналізації недотримання карантину (саме карантину, а не самоізоляції).  "ЄС" і на робочій групі, і в залі намагалася відбити ці норми, переконати колег, що ми усвідомлюємо необхідність карантинних заходів і самоізоляції для подолання пандемії, але ще більше усвідомлюємо ризики свавілля силових структур і узурпації влади в українських реаліях. Нам не вдалося збити ці поправки, на жаль, а наші застереження виявилися пророчими", – написала вона.

  Геращенко наголосила, що влада, яка не змогла забезпечити громадянам доступні захисні засоби – в умовах реального збідніння населення переходить межі істерії та маразму.

  "Найдешевша маска коштує 18 грн. Міняти її треба кожні дві години. Очевидно, в місцях масового скупчення треба бути в масці. Але тепер за прохід вулицею без маски штраф. Метро і міський транспорт не працюють. В супермаркет можна виїхати тільки на машині. Супермаркети працюють. Але влада заговорила про заборону користуватися і власним авто. З собакою вийти в брудний двір можна. З дитиною парком прийти в найближчу аптеку чи продуктовий – ні. Двом людям із симптомами короновірусу виходити в аптеку можна. Трьом здоровим – ні. В супермаркеті стояти в черзі можна. В сквері перетнутися з колегами в робочих справах – ні", – вказала нардепка.

  І продовжила: "Проводити 15-годинне засідання Ради за ініціативи Зеленського можна. Іти на наступну позачергову наступного тижня Маріїнським – ні. Їхати на авто – ні. А як тоді? На поштових голубах? В ліс не можна. А в поле садити картоплю й іншу городину можна? Продати маски за кордон в розпал епідемії можна. Ходити без масок, коли їх ніде немає – ні".

  Вона нагадала, що за вивіз масок з країни напередодні епідемії – досі ніхто не покараний.

  "За вихід без маски штраф 17 тис. грн. А чи знає влада, що деякі українці тягають одну маску вже три тижні карантину, бо іншої немає? Зустрічати з обсервації здорових людей в Нових Санжарах і робити бутафорію можна, а провести інформаційну кампанію про необхідність самоізоляції для тисяч пасажирів літаків, потягів, автобусів з Європи вже в розпал епідемії в країнах ЄС – ні. Працювати онлайн можна. Але чи знає влада, який інтернет вже за 30 км від Києва?" – зазначила співголова фракції.

  Вона також звернула увагу, що у ВР деякі фракції всерйоз обговорюють можливість запровадження комендантського часу: "Не ввечері, а на цілий день. Так може тоді легше вже замурувати українців по хатам?".

  Геращенко не виключила, що "Європейська солідарність" виступатиме за зміни статей законів, які зараз дозволяють зловживання владою під виглядом боротьби з епідемією.

  "Ще раз наголошую, що я усвідомлюю принциповість карантинних заходів – як ключового превентивного засобу розповсюдження хвороби. Але чи варто владі впадати в маразм? Мені здається, ці питання потребують серйозної дискусії уряду і парламенту. І дуже прикро, що керівництво Ради десь зникло, самоізолювалося і робить вигляд, що нічого, крім позачергових сесій, їх не стосується. Буду ініціювати обговорення цих питань на нараді з лідерами фракцій. І не виключено, що наша фракція виступатиме за зміни маразматичних статей законів, які сьогодні дозволяють зловживання і свавілля під виглядом боротьби з епідемією", – резюмувала вона.

  Попередній матеріал
  У період пандемії коронавірусу чинна влада демонструє "авторитарний ідіотизм" – Ар'єв
  Наступний матеріал
  Вперше за час пандемії: в італійських лікарнях поменшало пацієнтів у реанімаціях
  Loading...