Ірина Геращенко
Ірина Геращенко 5 канал

Епідемія коронавірусу: "ЄС" змусила уряд підтримати позачергове засідання ВР та пояснити ситуацію

  Читайте по-русски
  Нардепи вимагають повідомити, скільки в Україні апаратів штучного дихання, палат інтенсивної терапії та захисних масок

  Народні депутати фракції "Європейська солідарність" домоглися підтримки урядом проведення позачергового засідання Верховної Ради щодо епідемії коронавірусу та скасування проведення засідань Кабінету Міністрів у закритому режимі.

  Про це повідомила співголова фракції Ірина Геращенко у Facebook.

  "Перемога. Нардепи від "Європейської солідарності" Марія Іонова, Вікторія Сюмар, Ахтем Чийгоз висловили обурення закритими засіданнями уряду. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв уже наступного засідання відмовитися від практики закритих втаємничених засідань і повернутися до відкритих засідань Кабміну", – зазначила вона.

  Також, за її словами, уряд підтримує ініціативу "Європейської солідарності" щодо позачергового засідання Верховної Ради для ухвалення нагальних питань щодо профілактики коронавірусу.

  "Кабінет Міністрів уже ухвалив постанову про поширення карантину на всю країну. Його запровадять від завтра, й він діятиме протягом трьох тижнів, якщо не буде продовження. Насамперед ідеться про закриття шкіл та ВНЗ, про обмеження масових заходів, зокрема спортивних змагань, культурних заходів, там де збирається понад 200 осіб. Верховна Рада, органи місцевого самоврядування будуть збиратися для цього, є спеціальний пункт у постанові", – уточнила нардеп від "ЄС" Вікторія Сюмар.

  Також вона наголосила, що депутати фракції "Європейська солідарність" звернулися з проханням до прем'єр-міністра прийти до парламенту й доповісти про рівень готовності медзакладів до лікування в разі виявлення хвороби.

  "Ми хочемо знати, скільки в нас апаратів штучного дихання, скільки палат інтенсивної терапії. Також ми зазначили, що з приводу такої актуальної теми не може бути закритих засідань. У кулуарах ми ставили питання щодо особливостей роботи громадського транспорту, тому що очевидно, що закриття метро в Києві призведе до транспортного колапсу. Необхідні дуже активні заходи дезінфекції громадського транспорту. Кабмін мав би приділити обговоренню таких важливих питань левову частку свого засідання, але це не обговорювалося", – пояснила Сюмар. 

  Нагадаємо, в Україні оголосили карантин із 12 березня до 3 квітня.

  Попередній матеріал
  Арахамія "взагалі не розуміє", чи законна поїздка депутатів ОПЗЖ на поклони в Москву
  Наступний матеріал
  Порошенко – владі: "Якщо вам "какая разніца", то не лізьте своїми турбоклешнями до закону про мову"
  Loading...