Тристороння контактна група в Мінську
Тристороння контактна група в Мінську zastavki.com

Геращенко розповіла про "родзинки" скайп-конференції Тристоронньої контактної групи

Представники ОРДО погодилися виключити зі списку осіб "на звільнення" близько 20 кримінальних злочинців

У понеділок, 31 липня, завершилася скайп–конференція гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході. Деталі розмови розповіла представник України Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.

Як стало відомо, у розмові взяла участь український обмудсмен В. Лутковська, а також експерти СБУ.

"З сьогоднішніх "родзинок" – ОРЛО голосно заперечували щодо участі пані Лутковської, вимагаючи ноту МЗС... Абсурд, але цей ганебний спектакль було розіграно, аби уникнути відповіді щодо катувань Людмили Сурженко, долю якої обговорювали минулого засідання. Й тоді представники ОРЛО відверто брехали, що нічого не знають про її утримання, а в цей час пані Людмилу катували", – зазначила Геращенко.

Під час сьогоднішньої конференції представники України жорстко поставили питання катувань пані Сурженко та інших заручників. Вони також звернули на цей факт особливу увагу координатора ОБСЄ.

"Але так і не отримали відповіді", – додала Геращенко.

З її слів, під час скайп-конференції представники ОРДО погодилися виключити зі списку осіб, звільнення яких вони вимагають, два десятки кримінальних злочинців, які не мають жодного відношення до подій на Донбасі. "Це важливий і конструктивний момент", – зауважила Геращенко. 

Також представниця української сторони розповіла: "З важливого – нам вдалося домогтися, що в серпні координатор ОБСЄ Т.Фріш відвідає тюрми і заручників на окупованих територіях. Ми звернулися з вимогою, аби обов'язковим пунктом була Макіївська колонія, де утримують наших військових, також відвідини затриманих жінок, цивільних, зокрема, Ігоря Козловського". 

Крім того, Україна вимагала допуску до тюрем на окуповані території обмудсмена Лутковської. "У відповідь знову почули, що ці тюрми вже відвідала один народний депутат і зауважень до умов утримання не було".

Як стало відомо, за останні два тижні збільшився список заручників, "у першу чергу за рахунок цивільних, яких хапають просто за українську позицію і звинувачують у " диверсіях" і "шпигунстві".

Нині українська сторона вимагає звільнити з ОРДЛО 137 українців. А от протилежна сторона підтверджує лише 71 заручника.

Нагадаємо, 30 липня терористи ОРЛО відпустили на волю українську бранку, яку незаконно кинули у в'язницю і катували.

Попередній матеріал
Екс-посадовцю ГПУ вдягли електронний браслет
Наступний матеріал
"Стоп терор": Будь-які загострення на Донбасі координуються напряму з Кремля
Loading...