Ірина Геращенко Ірина Геращенко / Facebook

Геращенко назвала ключову вимогу для демілітаризації Донбасу

  Йдеться про ініціативу Президента України та українських дипломатів про введення поліцейської місії на схід

  Введення поліцейської місії ОБСЄ на Донбас – це ключова вимога для демілітаризації регіону. Про це заявила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко на міжнародній конференції "Мілітаризація окупованих територій: фактор дестабілізації євроатлантичного регіону та механізм геополітичного впливу", передає УНІАН.

  "Питання демілітаризації стоїть дуже гостро. Ми в Мінську, чесно кажучи, по-перше, ставимо постійно питання про створення п'ятої робочої підгрупи по кордону (в рамках Тристоронньої контактної групи), яка вже має сьогодні дискутувати: а як же відбудеться ця прописана у Мінських угодах, але насправді не продумана покроково процедура передачі частини українсько-російського кордону спочатку під контроль ОБСЄ, і потім повернення його під українську юрисдикцію", – прокоментувала Геращенко.

  Вона також додала: "Очевидно, що в цьому контексті дуже важливою ініціативою, яка поки що, на жаль, не знаходить необхідної підтримки серед ОБСЄ, і в першу чергу через те, що це блокує Російська Федерація, є ініціатива Президента і українських дипломатів про необхідність введення поліцейської місії на Донбас, тому що це ключове для демілітаризації цього регіону".

  Нагадаємо, раніше посол США в ОБСЄ заявив, що питання поліцейської місії на Донбасі мають вирішувати саме Україна та Росія. А от у Польщі підтримують введення на Донбас поліцейської місії ОБСЄ.

  Попередній матеріал
  МКЧХ передав посилки від родичів заручників у Макіївську колонію
  Наступний матеріал
  В Україні створять Раду з міжнародної торгівлі
  Loading...

  Закон про реінтеграцію ОРДЛО не виключає введення миротворчої місії на схід – Луценко

  Міноборони назвало кількість військ РФ на кордоні з Україною, на Донбасі та в Криму

  На додачу до "Мінська": Євродепутат Гармс виступає за введення на Донбас миротворців ООН