Ірина Геращенко
Ірина Геращенко\\Facebook

Геращенко назвала ключову вимогу для демілітаризації Донбасу

  Йдеться про ініціативу Президента України та українських дипломатів про введення поліцейської місії на схід

  Введення поліцейської місії ОБСЄ на Донбас – це ключова вимога для демілітаризації регіону. Про це заявила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко на міжнародній конференції "Мілітаризація окупованих територій: фактор дестабілізації євроатлантичного регіону та механізм геополітичного впливу", передає УНІАН.

  "Питання демілітаризації стоїть дуже гостро. Ми в Мінську, чесно кажучи, по-перше, ставимо постійно питання про створення п'ятої робочої підгрупи по кордону (в рамках Тристоронньої контактної групи), яка вже має сьогодні дискутувати: а як же відбудеться ця прописана у Мінських угодах, але насправді не продумана покроково процедура передачі частини українсько-російського кордону спочатку під контроль ОБСЄ, і потім повернення його під українську юрисдикцію", – прокоментувала Геращенко.

  Вона також додала: "Очевидно, що в цьому контексті дуже важливою ініціативою, яка поки що, на жаль, не знаходить необхідної підтримки серед ОБСЄ, і в першу чергу через те, що це блокує Російська Федерація, є ініціатива Президента і українських дипломатів про необхідність введення поліцейської місії на Донбас, тому що це ключове для демілітаризації цього регіону".

  Нагадаємо, раніше посол США в ОБСЄ заявив, що питання поліцейської місії на Донбасі мають вирішувати саме Україна та Росія. А от у Польщі підтримують введення на Донбас поліцейської місії ОБСЄ.

  Попередній матеріал
  МКЧХ передав посилки від родичів заручників у Макіївську колонію
  Наступний матеріал
  В Україні створять Раду з міжнародної торгівлі

  Закон про реінтеграцію ОРДЛО не виключає введення миротворчої місії на схід – Луценко

  Міноборони назвало кількість військ РФ на кордоні з Україною, на Донбасі та в Криму

  На додачу до "Мінська": Євродепутат Гармс виступає за введення на Донбас миротворців ООН