Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявляє про відсутність прогресу в урегулюванні конфлікту на Донбасі. Про це вона повідомила в ефірі одного з телеканалів, передає "Укрінформ".
"Ми побачили на практиці: три дні не стріляють, поки йде саміт у Китаї, для того, щоб продемонструвати, начебто є якісь там "успіхи" - і що ми бачимо в останні дні: щодня є загиблі та поранені", - сказала вона.
З її слів, стосовно гуманітарного аспекту теж жодних зрушень, оскільки всього 12 звільнених заручників. Іще 112 українців незаконні бандформування досі утримують на окупованих територіях. Питання їх звільнення має стати пріоритетним на наступному засіданні контактної групи у Мінську, запевняє вона. Геращенко наголосила, що "Україна тут готова до компромісу, але очевидно, що наші партнери мають так само доєднатися до того, щоб почути Україну".
"Для політичного врегулювання, для виконання політичного блоку (домовленостей - ред.) повинен бути прогрес у безпековому й гуманітарному (блоках - ред.). І тут, у гуманітарному блоці, Україна готова до найбільших компромісів", - сказала Геращенко.
За її словами, починаючи з червня немає жодної реакції бойовиків на пропозицію України обміняти 8 затриманих під Широкиним "саперів". Геращенко нагадала, що бойовики підтвердили, що утримують у своїх тюрмах 45 заручників.
"Не можуть живі люди бути прив'язані до політичних моментів, їхні долі. Не можна шантажувати Україну тим, що "мы вам отдадим 45, если вы примете закон об амнистии" чи ви ще щось зробите - це абсолютно різні речі. І тут, мені здається, має бути дуже чітка позиція і лідерів "нормандського формату", - наголосила вона
Крім того, Геращенко додала, що українська сторона планує під час візиту міністрів закордонних справ країн "нормандського формату" Франка-Вальтера Штайнмаєра і Жана-Марка Еро ставити безпекові й гуманітарні питання як пріоритетні, і питання звільнення заручників - як таке, яке потребує швидкого прогресу.
Нагадаємо, Президент Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України подати позов щодо порушення арбітражного провадження проти Російської Федерації щодо захисту прав та інтересів України, гарантованих Конвенцією Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року, порушених внаслідок збройної агресії Росії.