Столтенберг і Лавров
Столтенберг і Лавров Strategic Culture Foundation

Генсек НАТО обговорив з Лавровим "українське питання"

  Столтенберг запевнив, що НАТО та РФ у цьому питанні розділяють "відомі розбіжності"

  НАТО та Росія зберігають розбіжності щодо оцінки ситуації в Україні, і якщо до незаконної анексії Криму сторони розвивали стратегічне партнерство, то після цього двосторонні відносини погіршилися. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг за результатами зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, передає УНІАН.

  Зауважимо, що зустріч дипломатів відбулася на полях 53-ї Міжнародної конференції з питань безпеки, що проходить днями у Мюнхені.

  "Є дуже відома позиція як НАТО, так і Росії, але корисно мати діалог з питань, де у нас є різні погляди, зокрема, щодо України, поінформувати та обмінятися думками", – заявив Столтенберг.

  За його словами, під час зустрічі з Лавровим було обговорено широке коло питань.

  "Ми, звичайно, обговорили Україну. Є дуже відомі розбіжності між НАТО та Росією. Я підкреслив важливість повного виконання Мінських домовленостей, що НАТО підтримує суверенітет, територіальну цілісність України. Я також підкреслив важливість повного доступу спостерігачів СММ ОБСЄ на сході України", – зазначив генсек НАТО.

  Він наголосив, що до незаконної анексії Криму Альянс розвивав з Росією стратегічне партнерство, зокрема, "ми планували разом знищити хімічну зброю в Сирії, працювали разом в різних сферах".

  Натомість, "після анексії (Криму) відносини між НАТО та Росією погіршилися і не оздоровилися з цього часу: ми бачимо більш непередбачуваний, більш небезпечний світ, і ми бачимо напруження. Це викликає занепокоєння у всіх союзників. Саме тому ми продовжуємо працювати для політичного діалогу, щоб знизити ескалацію, знизити напруження. Саме тому ми намагаємося покращити відносини з Росією, і саме тому НАТО реагує посиленням нашої колективної оборони, щоб гарантувати, що НАТО готова і підготовлена реагувати на більш вимогливе безпекове середовище", – пояснив Столтенберг.

  Повідомляється також, що сторони обговорили питання прозорості та передбачуваності дій РФ. "Є необхідність збільшити передбачуваність та прозорість по відношенню до навчань та військової активності", – відзначив генсек. 

  Як повідомлялося, 15 лютого генсек НАТО Єнс Столтенберг запевнив у подальшій підтримці Альянсом України.

  Попередній матеріал
  У Києві чоловік поцупив з кладовища три бронзові бюсти
  Наступний матеріал
  У кіберполіції запевнили, що не вилучатимуть серверне обладнання "без розбору"

  НАТО посилить свою оборонну присутність у Чорному морі – Столтенберг

  Генсек НАТО запевнив у подальшій підтримці Альянсом України

  Росія брязкає зброєю біля кордонів країн НАТО: чим це обернеться для України