Ахтем Чийгоз
Ахтем Чийгоз 5 канал

ФСБ не випускає кримців, які хочуть проголосувати на материковій Україні – Чийгоз

Читайте по-русски
Участь мешканців окупованого півострова – це ще один символ єднання Криму з Україною

В ефірі виборчого телемарафону на "5 каналі" заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз розповів про ситуацію на адмінмежі з окупованим Кримом і пояснив, як ФСБ Російської Федерації намагається завадити мешканцям півострова взяти участь у президентських виборах-2019.

"Ми моніторимо ситуацію. Вчора прибула група з Криму. Сьогодні вони вже повідомили, що пішли голосувати. Але, на жаль, на сьогодні вже надійшла інформація про те, що на адмінмежі ФСБ під будь-якими приводами не пропускає (українців, які бажають проголосувати на підконтрольній Києву території – ред.)", – зазначив заступник голови Меджлісу.

Він також додав: нещодавні репресії проти кримських татар, головно – активістів ГО "Кримська солідарність", безпосередньо пов'язані з виборами Президента України. 

"Ситуація на півострові безпосередньо пов'язана з виборами, тому що активісти, які постійно їздять до України, які закривають все інформаційне поле, всі майданчики і розповідають, що там відбувається, завдяки ним фраза "Крим – це Україна" стає реальною постійно, всі ці пять років. А Росія намагається проводити там (на півострові – ред.) псевдовибори. Більшість населення Криму, наші співвітчизники, у переважній більшості не беруть участь у цьому політичному фарсі, який необхідний РФ", – каже Чийгоз.

Він додає: "Тут вони (окупаційна влада – ред.) моніторять і знають чудово, що, маючи бажання, всі би виїхали, всі би голосували і голосували за реальний курс, в якому вони бачать власне звільнення.

Це дуже сильно дратує окупантів. Насамперед – державу-терориста, бо як це вони дозволять приїхати і проголосувати? Це ж ще один символ єднання Криму з Україною. Тому ці "зачистки", облави були напряму, безпосередньо пов'язані з виборами".

Більше подробиць – далі у відео: 

Попередній матеріал
Вибори-2019: вже за перші години проголосувало понад 16% виборців
Наступний матеріал
За порушення під час голосування Ляшку "світить" до трьох років – КВУ
Loading...