Олексій Гончаренко, депутат "Євросолідарності"
Олексій Гончаренко, депутат "Євросолідарності" 5 канал

Формальний шлюб "слуг" з "Батьківщиною" – Гончаренко про можливість призначення Тимошенко прем'єром

Читайте по-русски
Голосування за бюджет показало, що дві фракції перебувають в неформальній коаліції, вважає депутат

Президент Володимир Зеленський не хоче, аби хтось затіняв його на політичній сцені, тому призначення Юлії Тимошенко прем'єром неможливе в принципі. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав депутат "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

"Свічку не тримав, тому деталей я, звичайно, не знаю. Але є речі, які абсолютно очевидні кожному. Насправді "Батьківщина" зі "Слугою народу" вже в неформальній коаліції – тому що вони разом голосували за державний бюджет. Є голосування-маркери, які визначають, хто є опозиція, а хто є влада. Цими голосуваннями є голосування за бюджет і за кадрові питання", – зазначив депутат.

"Єдина фракція Верховної Ради, яка за два роки жодного разу за кадрові призначення Зеленського і за бюджет не голосувала – це фракція "Європейська солідарність". Ми в опозиції з першого дня, ми тримаємо свою позицію, ми ні з ким ніяких переговорів не ведемо, нікому нічого на стола не кладемо", – додав Гончаренко.

"Батьківщина" голосувала за бюджет 2021 року – це означає, що вона взяла на себе відповідальність за ситуацію в країні разом зі "Слугою народу". Я думаю, що це абсолютно не випадково, і те, що Юлія Володимирівна, як людина досвідчена, хотіла б це формалізувати, цей "шлюб" – думаю, це правда, і бачу, що "слуги" не дуже цього хочуть. Їм простіше використовувати окремі групи під окремі домовленості. Сьогодні "Батьківщину", завтра – "За майбутнє". "Довіра" завжди підтримує діючу владу. Так зручніше "Слузі народу", бо сьогодні вони можуть з цими, завтра з іншими – так, трішечки, "розділяй і владарюй", – пояснив політик.

На думку депутата, Юлія Тимошенко бачить себе очільницею уряду, але така пропозиція від Володимира Зеленського неможлива в принципі.

"Коли я чую, що хтось має це потягнути, я розумію, що в очах Юлії Володимирівни є одна людина в нашій державі, яка може взяти і того воза потягнути. Це – Юлія Володимирівна Тимошенко, вона себе бачить. А Володимир Олександрович Зеленський її не бачить. Взагалі, зрозуміло, кого бачить Зеленський – він хоче бути на цій сцені єдиним актором. У мене одне запитання – хтось чув прізвище Олексій Гончарук до того, як ця людина очолила уряд 40-мільйонної країни, крім його батьків і друзів? Ніхто. Хтось чув про Дениса Шмигаля? Ні, ніхто. Тобто Зеленський обирає таких прем'єрів, які в жодному разі не мають його затінити. Тому історія про те, що він може запропонувати Юлії Володимирівні – вона неможлива була в принципі", – зауважив Гончаренко.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, під час голосування за бюджет-2021 в першому читанні фракція "Батьківщини"  допомогла "Слузі народу" Зеленського разом із фракцією "За майбутнє" "дібрати голоси". "За" проголосували 209 нардепів від "Слуги народу", 19 голосів дала фракція Юлії Тимошенко, 16 – "За майбутнє". Ще 20 голосів дала група "Довіра", 11 – позафракційні депутати.

Попередній матеріал
Як журналістів уже рік через карантин не пускають до кулуарів Верховної Ради – сюжет
Наступний матеріал
Нові маршрути й поліпшення комфорту: в "Укрзалізниці" взялися популяризувати подорожі Україною
Loading...